WPS Office zamiast LibreOffice?

Witam wszystkim. Ostatnio zainstalowałem WPS Office na Debianie i jest to całkiem fajny pakiet biurowy zgodny z MS Office. Najpierw chcę powiedzieć jak go zainstalowałem, a później mam pytanie.

W błędzie jesteś…

Wiem o co ci chodzi, że można to zmienić wchodząc do Tools -> Options potem General and Save i zaznaczyć Start with new document lub coś takiego. NIestety ja nie mam Start with new document w zakładce General and Save. Wogóle nie ma opcji wyboru między online templates a new document. Te opcje w moim wypadku nie istnieją a używam ostatnie wersji wps-office_9.1.0.4945~a16p3_i386.deb. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale na początku dostałem jakiś błąd o rozdzielczości. Mimo wszystko mam całe okno widoczne na ekranie i te opcje nie istnieją.

Powinno być, może to problem który opisujesz spowodował. Tak czy inaczej, pakiet jest dobry, testuję go zamiast Libre i narazie spisuje się świetnie. Jeszcze żeby był po polsku…

U mnie WPS Office źle wyświetla pewne czcionki, np. Ubuntu, ale nie tylko. Porównywałem za równo na ekranie, jak i na wydruku, a także po konwersji do PDFu. Drugi problem z WPS Office to słownik. Niestety działa jakoś dziwnie wolno, a do tego podpowiedzi są kiepskie. Pomijając te dwie kwestie, moim zdaniem WPS jest dużo wygodniejszy od Libre, zwłaszcza jak ktoś zna Worda. 

Byłby spoko, gdyby współpracował z ODF-ami.