Wpychanie RAM-u

Może ktoś sobie pomyśli coś dziwnego o tym temacie, ale trudno. Jak włożyć pamięć RAM? Tak, nie jestem idiotą i wiem gdzie jest gniazdo. Problem w tym, że pamięci pasują, ale nie chcą wejść. Od kwadransa upycham, a ona nie wchodzi. Niby mogę mocniej, ale i tak juz na tyle mocno wciskam, że mało płyta nie pęknie. Dodam, że oczywiscie rozwarłem klamry. Próbowałem wsadzać całość rónocześnie - nie idzie. Próbowałem też, raz jeden bok, raz drugi - gdy jeden wchodzi, to drugi wychodzi …

Obydwie kości są Kingstona, więc nie jakieś nietypowe. Kiedyś pamięć weszła mi bez problemu …

Jaką masz płytę główną, a jakie pamięci (SDRAM, czy DDR)??

Na krawędzi ze stykami są wycięcia - ustawiłeś tak, żeby pasowały do wypustek w gnieździe?

Witam

To jest właśnie Kingston!!

Też miałem u kolegi taki problem, ale tak kombinowałem, że weszła.

w instrukcji od płyty głównej są obrazki jak wsadzić ram,przynajmniej u mnie było :slight_smile:

W środku pamięci masz wcięcie. Musisz je tak dopasować, aby pasowało z wcięciem w gnieździe pamięci.

PRzykłądasz pamięć delikatnie do portu, i mocno, energicznie wciskasz w port, aż do momentu w którym klamery zatrszasną się na pamięci.

Jaką masz płytę głóną? Jakie pamięci? Może kupiłeś nie ten typ.

Dziekuję za podpowiedzi. Wszystko pasowało do siebie - tylko niesamowicie ciasno. Zastosowałem metodę brutal force - albo wejdzie, albo się płyta się posypie. Na szczęście pamięć weszła i działa, ale musiałem płytę wymontować z obudowy i połozyć na półmiękkim podłożu, bo inaczej chyba by pękła :wink:

Nic by jej nie było. :wink: