WR1043ND konfiguracja serwera plików


(Xemidra) #1

Witam,

 

Posiadam router TP-LINK WR1043ND aktualnie z wgranym oryginalnym firmwarem. Po podłączeniu do niego dysku osiągam prędkości rzędu 2MB odczytu i zapisu. Chciałbym coś zrobić (może być na innym sofcie) aby router pełnił swoje normalne funkcje (rozdzielanie internetu) podczas równoczesnego zapisu i odczytu rzędu 3MB-4MB. Aktualny system plików na dysku to NTFS.

 

Czy byłaby taka możliwość ? Wgrywać soft umiem jednak nie potrafię tego poustawiać tak jak ma być.

Jak to poustawiać (opcje montowania czy coś), żeby to tak działało. 

 

Pozdrawiam.


(roobal) #2

Xemidra , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.


(Giver) #3

Nie ma możliwości aby tak słaby router osiągał prędkości 3-4MB/s i jeszcze rozdzielał internet. Jeśli bardzo tego potrzebujesz proponuję zmianę routera na Jakiegoś Asusa RT-N66U lub coś od Netgeara, całkie dobrze sprawdza się WD My Net N900 wersja bez dysku.

 

Pozdrawiam

 


(skrzek) #4

A ten transfer to na czym i w jakich warunkach? FTP jest zasadniczo prawie 2x szybsze od samby


(JoteS) #5

Jeśli posiadasz router TP-LINK WR1043ND w wersji v1 to możesz zainteresować się alternatywnym oprogamowaniem Gargoyle http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl, tu masz zrzuty softu https://plus.google.com/photos/104174326955727711142/albums/5624341834151822177?banner=pwa. Według jego twórców, wydajność USB w tym urządzeniu przy korzystaniu z ftp i lan można osiągnąć ok 12MB/s przy gigabitowym połączeniu, ok 10MB/s przy fastethernet.


(Xemidra) #6

FTP mnie właśnie słabo interesuje, bo żeby coś np: oglądnąć muszę pobrać cały plik. Wolałbym sambe. 

Z tego co słyszałem i czytałem np: tu: http://www.dobreprogramy.pl/TPLink-1043ND-jako-routerodyskodrukarkocostam,Blog,35558.html

 

Przy zamontowaniu dysku bez jakiejś opcji “sync” transfery znacząco wzrastają, nawet powyżej tych 4MB które ja wymagam. 

Problem w tym, że nie mam pojęcia jak to zamontować bez tego przełącznika. Wie ktoś może za co ten przełącznik odpowiada ?


(skrzek) #7

zapewne chodzi o dopisanie opcji do fstaba, tu masz wyjaśnioną opcję http://en.wikipedia.org/wiki/Fstab