Wrestling


(Www Milos) #1

Wrestling - forma zapasów popularna głównie w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Zamiast maty zawodnicy walczą w ringu. Ring z reguły jest kwadratowy, ale bywają federacje, które stosują ring sześciokątny (TNA). Jest to jeden z niewielu sportów, gdzie rozrywka i "show" biorą górę nad prawdziwą rywalizacją. Walki są często reżyserowane i układane z myślą o jak największym widowisku, jednak pomimo tego utartego scenariusza "walczący" ze sobą przeciwnicy mogą narażać się na poważne kontuzje. Prowadzone są jednak również tzw. krwawe walki, w których zawodnicy niejednokrotnie dostają uszczerbków na zdrowiu, a podczas walk niejednoktotnie leje się krew.

PSW - (dokładniej "Polska Scena Wrestlingowa") kilka polskich for i portali traktujących o wrestlingu. Można przyjąć, że w Polsce jest ok. 120 fanów stale oglądających walki, dyskutujących itd. Liczba ta jednak stale rośnie w związku emitowanymi na Eurosporcie galami federacji TNA.

Interesujecie się może wrestlingiem? Oglądacie walki? Może udzielacie (udzielaliście) się na PSW?

Jeśli chcecie się zapoznać z wrestligiem 2 niezłe walki:

TNA - 16 Man X-Division Gauntlet (Bowling Trophy)

Z polskim komentarzem:

TNA - Jarrett's Army vs Sting's Warriors


(Atbjd) #2

to już jest lepsze :wink: http://polish.cri.cn/chinaabc/chapter21 ... 210101.htm


(Shawn Michaels) #3

Jestem fanem wrestlingu i lubie ten Show


(Krzychuu) #4

Milos , a o której i na ktróym mozna oglądać w tv? :slight_smile:


(Shawn Michaels) #5

Na erosporcie co 2 tygodnie


(Włodi) #6

a w tym wrestlingu to oni na serio sie bija czy to jest udawane ?? zawsze się zastanawiałem nad tym ??


(Krzychuu) #7

Włodi mi się wydaje, że udawane.


(Www Milos) #8

Tak, to jest udawane, choć nie znaczy to, że jest całkowicie bezpieczne. Krew uzyskuje się w ten sposób, że jeden z wrestlerów nacina sobie jakąś część ciała (z reguły czoło) ostrą żyletką, gdy kamera nie jest skierowana na niego. Akcje w których zawodnicy spadają z dużych wysokości na ring również są niezbyt groźnie, gdyż ring to "intelignetny materac". Kiedy zawodnik uderzy w niego z impetem odbija się jak od batutu, przez co wygląda to efektowniej. Są jednak tzw. ultraviolentowe federacje np. CZW (Combat Zone Wrestling) gdzie krew i wypadki nie są udawane. Jeśli chodzi o walki to są one, jak już kolega Sexy Boy Michaels wspomniał, emitowane na Eurosporcie co drugi piątek. W internecie jest również bardzo dużo walk do ściągnięcia. Sądzę, że mogę Wam dać linki do for PSW (w regulaminie nie było nic o nieswoich site'ach :stuck_out_tongue: )

BGZ (według mnie forum o najmilszej atmosferze :)

Wrestlefans (najstarszy polski portal wrestlingowy)

UW (dużo o grach wrestlingowych)

Attitude (największe polskie forum)


(Big Show) #9

Ja polecam oglądać WWE SMACKDOWN! Dużo się dzieje i w ogóle WWE jest to największa fegeracja wrestlingowa. WWE SMACKDOWN! leci w każdy czwartek na kanale niemieckim TELE5 o godzinie 23:45. Moimi ulubionymy wrestlerami są THE BIG SHOW i THE UNDERTAKER! !!


(Www Milos) #10

E, TNA jest lepsze :mrgreen: SmackDown ma ciekawych zawodników i niezłe segmenty, ale walki często zostawiają wiele do życzenia (np. WILLIAM REGAL). Ale na TAKERA czy BOOGEYMANA to miło popatrzeć, bo oni nieźle się prezentują jeśli chodzi o wczucie się w gimnick.


(Krzychuu) #11

A możecie mi podać najblizszą walkę, która będize na EuroSport2?


(Www Milos) #12

Na ES z tego co widzę jest przerwa w emitowaniu. Ale tu masz piękną walkę ważącą 14MB: http://www.sendspace.com/file/cvt3fg


(Krzychuu) #13

Milos z teog co wiem to wrestling dzieli się na amerykański i japoński. Który z nich jest efektowniejszy?


(Www Milos) #14

Odłamów wrestlingu jest dużo i każdy ma coś w sobie. Amerykański skupia się na show i stopniowaniu emocji. Japoński to submission wrestling, czyli zawodnicy często wykręcają sobie ręce i nogi, aby zmusić oponenta do poddania się. Jest również meksykańskie Lucha Libre, które pod względem ciosów i chwytów jest najefektowniejsze. Zawodnicy cały czas biegają i wykonuję niesamoite akcje w powietrzu. Lucha Libre jest jednak w interncie bardzo mały, więc jeśli wybierać między amerykańskim i japońskim polecam amerykański.