Wrestling

Wrestling - forma zapasów popularna głównie w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Zamiast maty zawodnicy walczą w ringu. Ring z reguły jest kwadratowy, ale bywają federacje, które stosują ring sześciokątny (TNA). Jest to jeden z niewielu sportów, gdzie rozrywka i “show” biorą górę nad prawdziwą rywalizacją. Walki są często reżyserowane i układane z myślą o jak największym widowisku, jednak pomimo tego utartego scenariusza “walczący” ze sobą przeciwnicy mogą narażać się na poważne kontuzje. Prowadzone są jednak również tzw. krwawe walki, w których zawodnicy niejednokrotnie dostają uszczerbków na zdrowiu, a podczas walk niejednoktotnie leje się krew.

PSW - (dokładniej “Polska Scena Wrestlingowa”) kilka polskich for i portali traktujących o wrestlingu. Można przyjąć, że w Polsce jest ok. 120 fanów stale oglądających walki, dyskutujących itd. Liczba ta jednak stale rośnie w związku emitowanymi na Eurosporcie galami federacji TNA.

Interesujecie się może wrestlingiem? Oglądacie walki? Może udzielacie (udzielaliście) się na PSW?

Jeśli chcecie się zapoznać z wrestligiem 2 niezłe walki:

TNA - 16 Man X-Division Gauntlet (Bowling Trophy)

Z polskim komentarzem:

TNA - Jarrett’s Army vs Sting’s Warriors

to już jest lepsze :wink: http://polish.cri.cn/chinaabc/chapter21 … 210101.htm

Jestem fanem wrestlingu i lubie ten Show

Milos , a o której i na ktróym mozna oglądać w tv? :slight_smile:

Na erosporcie co 2 tygodnie

a w tym wrestlingu to oni na serio sie bija czy to jest udawane ?? zawsze się zastanawiałem nad tym ??

Włodi mi się wydaje, że udawane.

Tak, to jest udawane, choć nie znaczy to, że jest całkowicie bezpieczne. Krew uzyskuje się w ten sposób, że jeden z wrestlerów nacina sobie jakąś część ciała (z reguły czoło) ostrą żyletką, gdy kamera nie jest skierowana na niego. Akcje w których zawodnicy spadają z dużych wysokości na ring również są niezbyt groźnie, gdyż ring to “intelignetny materac”. Kiedy zawodnik uderzy w niego z impetem odbija się jak od batutu, przez co wygląda to efektowniej. Są jednak tzw. ultraviolentowe federacje np. CZW (Combat Zone Wrestling) gdzie krew i wypadki nie są udawane. Jeśli chodzi o walki to są one, jak już kolega Sexy Boy Michaels wspomniał, emitowane na Eurosporcie co drugi piątek. W internecie jest również bardzo dużo walk do ściągnięcia. Sądzę, że mogę Wam dać linki do for PSW (w regulaminie nie było nic o nieswoich site’ach :stuck_out_tongue: )

BGZ (według mnie forum o najmilszej atmosferze :slight_smile:

Wrestlefans (najstarszy polski portal wrestlingowy)

UW (dużo o grach wrestlingowych)

Attitude (największe polskie forum)

Ja polecam oglądać WWE SMACKDOWN! Dużo się dzieje i w ogóle WWE jest to największa fegeracja wrestlingowa. WWE SMACKDOWN! leci w każdy czwartek na kanale niemieckim TELE5 o godzinie 23:45. Moimi ulubionymy wrestlerami są THE BIG SHOW i THE UNDERTAKER! !!

E, TNA jest lepsze :mrgreen: SmackDown ma ciekawych zawodników i niezłe segmenty, ale walki często zostawiają wiele do życzenia (np. WILLIAM REGAL). Ale na TAKERA czy BOOGEYMANA to miło popatrzeć, bo oni nieźle się prezentują jeśli chodzi o wczucie się w gimnick.

A możecie mi podać najblizszą walkę, która będize na EuroSport2?

Na ES z tego co widzę jest przerwa w emitowaniu. Ale tu masz piękną walkę ważącą 14MB: http://www.sendspace.com/file/cvt3fg

Milos z teog co wiem to wrestling dzieli się na amerykański i japoński. Który z nich jest efektowniejszy?

Odłamów wrestlingu jest dużo i każdy ma coś w sobie. Amerykański skupia się na show i stopniowaniu emocji. Japoński to submission wrestling, czyli zawodnicy często wykręcają sobie ręce i nogi, aby zmusić oponenta do poddania się. Jest również meksykańskie Lucha Libre, które pod względem ciosów i chwytów jest najefektowniejsze. Zawodnicy cały czas biegają i wykonuję niesamoite akcje w powietrzu. Lucha Libre jest jednak w interncie bardzo mały, więc jeśli wybierać między amerykańskim i japońskim polecam amerykański.