Wróci stary model opłat za internet?

Gdy internet dopiero zdobywał popularność, jego dostawcy obciążali klientów w zależności od ilości pobieranych danych. Z czasem okazało się, że znacznie większą popularnością cieszą się usługi nieograniczonego dostępu i niemal wszyscy dostawcy zrezygnowali z uzależniania opłat od ilości danych.

Teraz przedstawiciele ACA (American Cable Association) mówią, że nie unikniemy powrotu do czasów, gdy opłaty były różne w zależności od tego, jak bardzo intensywnie wykorzystujemy łącza. Co prawda klienci i prawodawcy mocno się temu sprzeciwiają i ostatnio wymusili na Time Warner by tymczasowo zrezygnował z takiego rozwiązania, jednak ACA twierdzi, że wcześniej czy później i tak wrócimy do tego modelu.

To już jest chore !!

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosc … 1298987,62

Nie chcę oczerniać teraz serwisów typu WP, Onet, Interia itp, ale wierząc w informacje jakie tam wypisują, to czasami mam wątpliwości do speców, którzy je piszą i wyszukują… Dlatego czytam je często dla poprawy humoru, to samo komentarze pod artykułami :slight_smile:

A serio mówiąc, naliczanie zależne od danych pakietowych przecież nie zniknęło, jest w Blueconnect, Orange Freedom, iPlus, więc to nic nowego. A sam pomysł jest chory, bo niby z jakiej okazji mieliby ten pomysł wprowadzać z powrotem ? Niech tylko nie mówią, że mają zapchane łącza, bo o USA to ja nie wspomnę, jakie tam prędkości mają w porównaniu do PL…