Wrocław - Studia pod tworzenie gier

Witam serdecznie. Chciałbym udać się na studia do Wrocławia interesuje mnie coś co pozwoliło by mi działać w projektowaniu lub programowaniu gier niestety szukam i rozglądam się za kierunakim które mogły by mi coś pomóc ale potrzebuję porady gdzie kierować swoje kroki by nie zmarnować czasu i pieniędzy. Podam że skończyłem technikum informatyczne (zdałem ten egzamin zawodowy czy co tam było wraz z maturą jakby to kogoś interesowało) Zdaje sobie sprawę że studia nic poza markami alkoholu nie uczą i jeżeli chce tworzyć jakiekolwiek gry nawet na kalkulator to raczej nauczę się tego sam niż na uczelni ale takie jest życie, trzeba się rozwijać. Nie tylko rodzina liczy że się udam na jakiejś studia, a jeżeli mam się uwolnić z mego zadupia pełnego emerytów i rencistów oraz zacząć życie we Wro, a także bulić pieniądze na jakąś uczelnie (idę na zaoczne) to chociaż chciałbym przeznaczyć na coś co by mnie interesowało, bo fakt faktem dopiero co jestem na super początku przygody z tworzeniem gier ale sam świat gier interesuje mnie od lat, w końcu od małego w moich żyłach płynie krew gracza :smiley:

Przyznam się że chciałem się rozwijać pod kątem grafiki i dlatego od kilku lat zajmowałem się tą dziedziną ale stwierdziłem że mimo iż lubię to i chętnie się tym będę zajmował, lepszą przyszłość znajdę w programowaniu gier, a na pewno większa jako projektant.

A nie jestem osobą, która pójdzie na byle co byle by skończyć i mieć papier oraz żeby Babcia z Dziadkiem się cieszyli xD… Jak już na coś iść to na coś co ma przyszłość :smiley:

Więc proszę was o pomoc i jakieś rady czy iść po prostu na kierunek “informatyka” np na politechnice i tyle czy jednak ktoś wie o czymś co ma dla mnie lepsza ofertę :slight_smile: Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady :slight_smile:

Najlepiej skontaktuj się z jakimś studiem gier, wyjaśnią Ci to i owo w jaki kierunek najlepiej pójść :slight_smile: Z mojej strony polecam Wrocławski Techland - http://www.techland.pl/ - podejdź, wstrzel się w wolny termin, a na pewno otrzymasz interesujące Cię dane. Co jak co - ale kolejny twórca gier się przyda :slight_smile:

Tu masz dział HR we Wrocławiu - tam może uzyskasz więcej info - http://www.techland.pl/?id=firma&rodzaj … l=dzial_hr

Szczerze powiedziawszy bez jakiegoś doświadczenia lub chociaż solidnej wiedzy o pisaniu gier nie masz co myśleć o żadnym studiu gier - programowanie silnika, kart graficznych, modelowanie i animacja 3D, obróbka dźwięku to właściwie minimum jakie musisz umieć żeby myśleć o tym, a znając nasze realia to technika tego nie dają, a polibuda ledwie podstawy tego.

Witam,

Artykuł co prawda nie najnowszy ale może warto przeczytać