[Wrocław] Szukam kogoś z procesorem Ryzen 1gen. do aktualizacji BIOS

Witam,
Szukam kogoś z Wrocławia posiadającego komputer z procesorem Ryzen 1 generacji. Złożyłem kompa na B350, Ryzenie 5 2400G i RAMie 3200MHz i nie mogę go uruchomić, bo płyta okazała się mieć stary BIOS. Nie chce tracić czasu na odsyłanie sprzetu do sklepu. Podjadę pod wskazany adres. Pomoże ktoś? :frowning:
Oczywiście nie za darmo!

A nie wystarczy:
posiadającego Ryzen 1 generacji?

Więcej żeś napisał jak pytający i nie pomogłeś a to on szuka pomocy.

Jak widać we Wrocławiu używają wyłącznie Intele … :wink:

1 polubienie

Temat traktuję jak żart. Ja będąc we Wrocławiu wstydziłbym komukolwiek zawracać głowę, aby pożyczyć od kogoś procesor. Tutaj jest pełno serwisów komputerowych i na pewno na miejscu zamontują taki procesor, by zaktualizować bios.

A z serwisem masz rację.

Osoby minusujące zapewne uważają to za normalne, mają dużo wolnego czasu i zaufanie do przypadkowych osób, które nie wiadomo dlaczego wolą aktualizować odpłatnie bios w prywatnych mieszkaniach zamiast w serwisie lub ewentualnie u kogoś znajomego.

Może podjedzie z obstawą, więc jak prywaciarz nie ma swojej obstawy to nie ma szans na wzbogacenie się o jakiś komputer (może jedzie z samą płytą główną i zasilaczem, to raczej średni zysk).

Tak, tylko zazwyczaj pracuję 8-18 i ciężko się urwać wcześniej. Poza tym większość serwisów i sklepów nie miała “otwartych” procesów. A dodatkowo muszę też zapożyczyć pamięć RAM, bo moje 3200MHz w połączeniu z wcześniej zapożyczonym Ryzenem nie współgrało. Zgadza się to z tym co deklaruje producent płyty na stronie wsparcia. Natomiast nie będzie problemu z moim Ryzenem 5 2400G, o ile wcześniej zaktualizuje BIOS.

1 polubienie

AMD wysyłał pakiety aktualizacyjne jeżeli ktos zakupił płytę bez obsługi nowych proców (jakies apu). Nie wiem czy tylko nie na USA, ale pisały o tym różne portale. Najlepiej będzie Ci odesłać płytę do sklepu i poprosić o aktualizację BIOS. Chyba tak będzie najszybciej.