WRT54GL - brak połączenia z siecią przez dhcp

Witam. Mam taki mały problemik i nie mogę trafić na rozwiązanie, może ktoś będzie tak miły i mnie nakieruje. Mianowicie posiadam w firmie routerek WRT54GL. Wszystko działało elegancko, dostep do sieci przez DHCP komputery miały, ale od pewnego czasu zauważam dziwny problem dotyczący wszystkich stacji, które korzystają z dostepu przez WiFi.

Dostęp przez DHCP (ip przydzielane) do sieci lokalnej normalnie jest nawiązywany, ale dalej do internetu już nie.

Jak ustawię IP na sztywno, wszystko jest w porządku i normalnie internet hula.

z czym to może być związane???

Z góry dzięki za podpowiedzi

Witaj,

rozumiem, że komputery stacjonarne łączą się kablowo i bez problemu mają Internet? Sprawdź w ustawieniach sieciowych, czy DHCP podaje adresy DNS. Czyli jeśli połączenie jest nawiązane, to w XP: Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe->klik klik w odpowiednie połączenie->Obsługa->Szczegóły. Tam będzie to rozpisane.

Przez kabel też zdarzały się takie problemy. Problem dotyczy generalnie głównie laptopów, z XP i z win7. Jedynie ustawienie IP na sztywno daje efekt, że jest dostęp do sieci.

Jak tylko osoby z problemami pojawia sie we firmie sprawdzę twoją opcję. Dzięki wielkie za odzew