Wrzucenie bajek na yt

(qwerty1991) #1

Witam mam takie pytanie, mam oryginalne bajki na płytach, i podczas oglądania jest znaczek stacji RTL, czy mogę wykonać kopie tych filmów na dysku i wrzucić na youtube?? czy będzie to w jakiś sposób lamanie praw licencyjnych?

(Qba Lukaszczyk) #2

Tak, nie możesz ich wrzucić na YT.

(qwerty1991) #3

no ok, a jeszcze takie pytanie mój kolega wrzucił 5 miesiecy temu 2 filmiki z RTL na yt i nic :slight_smile: można dostać jakąs karte za wrzucanie takich filmików?? czy poprostu youtube zablokuje konto czy cos takiego?

(system) #4

Spokojnie nawet jak wrzucisz nic ci nie zrobią. Nawet nie zablokują konta.

(Qba Lukaszczyk) #5

Filmiki zostaną jedynie usunięte.

Nie oznacza to jednak, że możesz z premedytacją łamać prawo :wink:

(Kpc21) #6

Jeśli ktoś będzie bardzo tego chciał, to tak. Tak po prostu - raczej nie. Przecież na YT można znaleźć nawet całą serię Gwiezdnych wojen.

Samo wykonanie kopii na dysku nie będzie złamaniem praw autorskich.

(Dludwicki) #7

Nie masz prawa do kopiowania tych filmów w celach innych niż użytek własny, w ramach tzw. "dozwolonego użytku". Ale to jest pikuś.

Bo przede wszystkim nie masz prawa do rozpowszechniania tych materiałów.

A co Ci za to grozi..

Jeśli właściciel praw autorskich nie wniesie sprawy do sądu to raczej nic. Bo w pierwszej kolejności należy udowodnić, że prawa autorskie zostały złamane.

Jeśli wniesie to olbrzymie odszkodowanie (za rozpowszechnianie), oraz odpowiedzialność karna (art. 115-119 KK).

W praktyce zwykle, jeśli naruszenie jest marginalne, Youtube blokuje dany film i daje ostrzeżenie na konto.

(system) #8

W praktyce na prawdę jest tak, że nikt tego nie kontroluje z administratorów yt. W najgorszym wypadku usuną filmy.

(Qba Lukaszczyk) #9

rafikrafik , w praktyce się mylisz :slight_smile: