Wrzucenie programu na server aby byl program 24 wlaczony

witam, jest taka możliwosc zebym wrzucił zwykły program i żeby on mi działał na serwerze i chodził 24/h???

jeśli tak to proszę o odp. jak sie nazywa taki server i instrukcje jak taki program wrzucic

Potrzebujesz konta shellowego. Z tym, że takie konta działają na Linuksie, poza tym nie masz dostępu do środowiska graficznego (możesz tylko wklepywać polecenia z klawiatury). Program, który chcesz postawić musi być obsługiwany przez system Linux.

Instrukcja? Musisz połączyć się z serwerem przez FTP (podobnie, jak wgrywa się pliki na stronę WWW) i wrzucić tam źródła programu (zazwyczaj są spakowane i mają rozszerzenie *.tar.bz2 lub *.tar.gz). Potem musisz je rozpakować i skompilować (wpisz w Google “kompilacja programów linux”).

a da sie spakowac? tak tar.gz? bo pisze ze dziala na linuxie ale nie wiem jak to spakowac

A co konkretnie potrzebujesz tam postawić?

Spakować oczywiście się da, ale czy to ma sens?

Prawdopodobnie nie masz wersji dla Linuksa. Musisz taką załatwić. Poza tym takie konta shellowe zwykle są płatne (choć zdarzają się też darmowe - z tych polecę gfreedom.org - zdarzają się przerwy w działaniu np. w czasie burzy lub konserwacji, poza tym konto dostaniesz po jakimś czasie, ale serwer jest stabilny i admin bardzo dba o bezpieczeństwo). Jeśli znajdziesz tą wersję dla Linux - musisz ściągnąć źródła programu, a nie paczkę *.rpm lub *.deb.

wiem ze program obsluguje linux bo patrzylem na stronie autora…

W takim razie musisz ściągnąć wersję dla Linux. A najlepiej podaj, co to za program, a przynajmniej, jakie ma rozszerzenie. Od razu mówię, że wersji windowsowej na shellu nie zainstalujesz.

Poza tym najpierw taki shell musisz mieć, a więc najpierw musisz go wykupić lub założyć darmowy, a na gFreedom (jedyny w miarę dobrze działający darmowy shell jaki znalazłem) obecnie są 4 miesiące oczekiwania na konto.

Wgrywasz go na shell np. przez Total Commandera (w przypadku gFreedom konieczne jest posłużenie się programem WinSCP, ponieważ admin uznał protokół FTP za zbyt niebezpieczny i go wyłączył), logujesz się przez Telnet (na gFreedom możesz użyć programu Putty, ponieważ nie jest dostępny Telnet z ww. powodu, zamiast niego jest SSH), wgrywasz pliki. Potem rozpakowujesz archiwum komendą “tar -xzvf nazwa pliku” (w przypadku archiwów tar.bz2 komenda różni się 1 literką, nie pamiętam jaką),potem kompilujesz program wydając kolejno komendy: ./configure, make, make install (w niektórych shellach do ./configure trzeba dodać dodatkowe parametry - ale w tej sprawie odsyłam na stronę shella).

a Jar moze byc? i jeszcze program mozna uruchomic za pomocą pliku wsadowego MS-DOS i tego Jar da sie cos zrobic? tego programu nie trzeba instalowac wystarczy uruchomic

pisz na stronie:

Plik.jar : OS compatible : Windows, Linux, Mac (*)

i opiszcie ja to dokladnie ma wygladac

Co się tak krygujesz z tym “OGame Automizer”? Wystarczająco duży cytat podałeś, żeby google podpowiedział… Masz coś za paznokciami, torrenty? :wink:

Co do pytania, masz dwie możliwości:

  • zostawić komputer na całą dobę (ew. postawić mały, dodatkowy serwer…).

  • wykupić odpowiednie konto shellowe, które obsłuży dość ciężką aplikację w javie - podpytaj ahesa z http://rootnode.pl (koszt 168zł/rok). Tutaj mała uwaga - tam będziesz musiał też włączyć myślenie i przeglądnąć dokumentację programu…

Hmm nie wiem co to Ogame Automizer a programu nie moge wrzucic bo jest chroniony prawami autorskimi

Gdzie nie możesz wrzucić?

tutaj