Wrzuta.pl linki na stronie do pliku

(Lopek Pl) #1

Moje pytanie jest takie: Czy mogę na swojej stronie umieszczać linki do pobrania pliku z wrzuta.pl (konkretnie pliki mp3)???

Czy jest to legalne?

(jarekm26) #2

no pewnie :lol: :lol: :lol:

(Pavobe Reg) #3

To, ze można, to nie znaczy, ze możesz... (lol xD) I tak wiecie o co chodzi :D.

Jeżeli wrzuta wypluwałaby dokładny kod do pobrania, to owszem (i tak nie we wszystkich przypadkach), ale jeżeli one są "ukryte", to raczej jest to nielegalne...

(Lopek Pl) #4

Z linkami to nie mam problemu :smiley: Tylko chciałem zrobić sobie na stronie dział download opierając się na tych linkach i chciałem się upewnić czy to legalne 8)

Dzięki za odpowiedź

// Połączono posty.

Gdzieś wyczytałem, że ściąganie tych plików na własny użytek jest legalne więc jeśli tak jest to chyba umieszczając taki link nie łamię prawa?

(Pavobe Reg) #5

Na własny użytek = publicznie pokazane linki? Nieeeeee... [-X

(Lopek Pl) #6

A jeśli umieścił bym informację, że dane pliki można ściągać tylko na własny użytek?

(Sumikd) #7

pavobe , wiesz w ogóle co piszesz? każdy sobie może sciągać muzykę i filmy skądkolwiek pod warunkiem, że nie udostępnia jej w tym samym czasie. A to, że linki są ukryte, to nic nie znaczy. Czym różni się pobranie piosenki z rapidshare i z wrzuty? Adresem do plku na przykład, ale ściągać możesz z obydwu źródeł. Już nie wspomnę, o tym, że pliki z wrzuty, youtuba i reszty zapisują się na dysku same, tylko do katalogu z tymczasowymi danymi.

(Pavobe Reg) #8

Czyli uważasz, że jeżeli ściągnę jakiś album z warezu (linki np. RapidShare) i będę z niego korzystać, ale nie udostępnię go nikomu, to jest dobrze, tak? :lol:

(Lopek Pl) #9

Fragment regulaminu wrzuty:

Użytkownik w ramach korzystania z serwisu Wrzuta.pl, na zasadach określonych Regulaminem, i powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, ma prawo w szczególności:

g. umieszczać w innych serwisach lub stronach internetowych pliki dostępne w serwisie Wrzuta.pl, zainstalowane na serwerach o2.pl, wyłącznie za pomocą określonych w tym celu przez serwis Wrzuta.pl kodów. Zakazane jest wklejanie, embedowanie (wstawianie), załączanie plików umieszczonych w serwisie Wrzuta.pl w inny sposób, niż poprzez użycie powołanych kodów (tego typu działania spowodują - według wyboru o2.pl - blokadę konta danego użytkownika lub określonych plików lub innych określonych materiałów i treści lub blokadę dostępu do serwisu Wrzuta.pl z określonych lokalizacji, w szczególności witryn, adresów IP itp.). Więcej informacji w zakresie możliwości korzystania przez użytkowników z prawa określonego w niniejszym podpunkcie znajduje się w części serwisu Wrzuta.pl dotyczącej funkcjonalności, w szczególności w zakładce FAQ).

Z tego co zrozumiałem to nie można umieszczać takich linków jakie ja chce ale jedynymi konsekwencjami takiego umieszczania jest :

tego typu działania spowodują - według wyboru o2.pl - blokadę konta danego użytkownika lub określonych plików lub innych określonych materiałów i treści lub blokadę dostępu do serwisu Wrzuta.pl z określonych lokalizacji, w szczególności witryn, adresów IP itp.

(Pavobe Reg) #10

No tak jak mówiłem, wyłącznie przez to, co wrzuta "oferuje", a nie bezpośrednie linki z modyfikacją w /audio/ :P.

(Lopek Pl) #11

A jeśli bym umieścił takie linki to jakie by były konsekwencje tego? Tylko to co jest napisane w regulaminie wrzuty czyli blokadę dostępu do ich serwisu?

(Pavobe Reg) #12

Zmienne IP = problem z głowy :stuck_out_tongue:

(Airborn) #13

abuse?

(Pavobe Reg) #14

Owszem, ale wątpię, aby wrzuta podejmowała takie kroki.

(Airborn) #15

Jakieś argumenty? Bo ja nie wiem co za problem napisać maila

(Pavobe Reg) #16

Po prostu sposób na ściąganie z wrzuty jest powszechnie znany i nie mam sensu z nim walczyć. Stron z tego typu likami, czy wyszukiwarkami jest sporo. Większość z nich istnieje dość długo, nie wiem tylko dlaczego... Może stopki typu "Pliki zamieszczone w serwisie... bla bla itd." sprawiają, że nie można "im" nic zrobić. Nie wiem.

(Lopek Pl) #17

No ok ale chodzi mi oto czy jakieś ewentualne konsekwencje po za tymi co są wyżej. Bo to, że nie mógłbym wejść na wrzutę nie ma dla mnie znaczenia bo i tak nie mam tam konta :smiley:

(Airborn) #18

zakładając, że linki nie będą prowadzić do treści chronionych prawem autorskim, bo wówczas tak naprawdę będziesz rozpowszechniał treści chronione...

(Lopek Pl) #19

Mi chodzi tylko o pliki mp3 wiem, że jedne nie są chronione, a drugie znów są. Tylko skąd mogę wiedzieć które to które?

(Irekxara) #20

...na dodatek jeśli używasz "FF" to nic nie trzeba -ani szukać ani- ściągać po kilko sekundowym odsłuchaniu utworu zapisuje sie on nam w *cookies* :lol: -wystarczy zmienic w odpowiednim pliku na .mp3 :stuck_out_tongue: