Wrzuta.pl linki na stronie do pliku

Moje pytanie jest takie: Czy mogę na swojej stronie umieszczać linki do pobrania pliku z wrzuta.pl (konkretnie pliki mp3)???

Czy jest to legalne?

no pewnie :lol: :lol: :lol:

To, ze można, to nie znaczy, ze możesz… (lol xD) I tak wiecie o co chodzi :D.

Jeżeli wrzuta wypluwałaby dokładny kod do pobrania, to owszem (i tak nie we wszystkich przypadkach), ale jeżeli one są “ukryte”, to raczej jest to nielegalne…

Z linkami to nie mam problemu :smiley: Tylko chciałem zrobić sobie na stronie dział download opierając się na tych linkach i chciałem się upewnić czy to legalne 8)

Dzięki za odpowiedź

// Połączono posty.

Gdzieś wyczytałem, że ściąganie tych plików na własny użytek jest legalne więc jeśli tak jest to chyba umieszczając taki link nie łamię prawa?

Na własny użytek = publicznie pokazane linki? Nieeeeee… [-X

A jeśli umieścił bym informację, że dane pliki można ściągać tylko na własny użytek?

pavobe , wiesz w ogóle co piszesz? każdy sobie może sciągać muzykę i filmy skądkolwiek pod warunkiem, że nie udostępnia jej w tym samym czasie. A to, że linki są ukryte, to nic nie znaczy. Czym różni się pobranie piosenki z rapidshare i z wrzuty? Adresem do plku na przykład, ale ściągać możesz z obydwu źródeł. Już nie wspomnę, o tym, że pliki z wrzuty, youtuba i reszty zapisują się na dysku same, tylko do katalogu z tymczasowymi danymi.

Czyli uważasz, że jeżeli ściągnę jakiś album z warezu (linki np. RapidShare) i będę z niego korzystać, ale nie udostępnię go nikomu, to jest dobrze, tak? :lol:

Fragment regulaminu wrzuty:

Użytkownik w ramach korzystania z serwisu Wrzuta.pl, na zasadach określonych Regulaminem, i powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, ma prawo w szczególności:



g. umieszczać w innych serwisach lub stronach internetowych pliki dostępne w serwisie Wrzuta.pl, zainstalowane na serwerach o2.pl, wyłącznie za pomocą określonych w tym celu przez serwis Wrzuta.pl kodów. Zakazane jest wklejanie, embedowanie (wstawianie), załączanie plików umieszczonych w serwisie Wrzuta.pl w inny sposób, niż poprzez użycie powołanych kodów (tego typu działania spowodują - według wyboru o2.pl - blokadę konta danego użytkownika lub określonych plików lub innych określonych materiałów i treści lub blokadę dostępu do serwisu Wrzuta.pl z określonych lokalizacji, w szczególności witryn, adresów IP itp.). Więcej informacji w zakresie możliwości korzystania przez użytkowników z prawa określonego w niniejszym podpunkcie znajduje się w części serwisu Wrzuta.pl dotyczącej funkcjonalności, w szczególności w zakładce FAQ).

Z tego co zrozumiałem to nie można umieszczać takich linków jakie ja chce ale jedynymi konsekwencjami takiego umieszczania jest :

tego typu działania spowodują - według wyboru o2.pl - blokadę konta danego użytkownika lub określonych plików lub innych określonych materiałów i treści lub blokadę dostępu do serwisu Wrzuta.pl z określonych lokalizacji, w szczególności witryn, adresów IP itp.

No tak jak mówiłem, wyłącznie przez to, co wrzuta “oferuje”, a nie bezpośrednie linki z modyfikacją w /audio/ :P.

A jeśli bym umieścił takie linki to jakie by były konsekwencje tego? Tylko to co jest napisane w regulaminie wrzuty czyli blokadę dostępu do ich serwisu?

Zmienne IP = problem z głowy :stuck_out_tongue:

abuse?

Owszem, ale wątpię, aby wrzuta podejmowała takie kroki.

Jakieś argumenty? Bo ja nie wiem co za problem napisać maila

Po prostu sposób na ściąganie z wrzuty jest powszechnie znany i nie mam sensu z nim walczyć. Stron z tego typu likami, czy wyszukiwarkami jest sporo. Większość z nich istnieje dość długo, nie wiem tylko dlaczego… Może stopki typu “Pliki zamieszczone w serwisie… bla bla itd.” sprawiają, że nie można “im” nic zrobić. Nie wiem.

No ok ale chodzi mi oto czy jakieś ewentualne konsekwencje po za tymi co są wyżej. Bo to, że nie mógłbym wejść na wrzutę nie ma dla mnie znaczenia bo i tak nie mam tam konta :smiley:

zakładając, że linki nie będą prowadzić do treści chronionych prawem autorskim, bo wówczas tak naprawdę będziesz rozpowszechniał treści chronione…

Mi chodzi tylko o pliki mp3 wiem, że jedne nie są chronione, a drugie znów są. Tylko skąd mogę wiedzieć które to które?

…na dodatek jeśli używasz “FF” to nic nie trzeba -ani szukać ani- ściągać po kilko sekundowym odsłuchaniu utworu zapisuje sie on nam w *cookies* :lol: -wystarczy zmienic w odpowiednim pliku na .mp3 :stuck_out_tongue: