WS 2016 i logowanie do profili tymczasowych

Cześć. U znajomego w formie wystąpił mały problem. Na początek maja struktura. Są 3 serwery terminalu, kontroler domeny oraz coś co nazywa się broker i gateway. Niestety robiła to firma, której już nie ma i nie mam żadnej dokumentacji na to jak to działa dokładnie. Mianowicie niektórych użytkowników loguje na profil tymczasowy, a inni są logowaniu ok. Problem dotyczy tych samych userów. Zauważyłem, że jak uda się już zalogować go poprawnie to wtedy jest zalogowany na jasnym z terminali. Jak chce go zalogować na konkretny to wywala błąd o tym brokerze i nadal samo przydziela terminal (chyba, że mata jest z parametrem admin),

Z tych informacji założyłem, zegateway to jakaś brama do połączeń, a broker zarządza przycielaniem użytkowników do terminali w jakiś automatyczny sposób. Dobrze myśle? Mógłby mi ktoś to po krótce wyjaśnić?

Co do samych profili to w users say jakby skróty, odwołania do katalogów, a dopiero jak y te tempowe katalogi są normalne. Stąd pomyślałem że skoro profile są jakby ruchome (na każdym terminalu są identycznej zawartości) to nie są trzymane na każdej maszynie 8dibni tylko jakby zaczytywałem z jakiejś lokalizacji. Poszperałem na internecie i znalazłem info o jakimś UPD. To by pasowało i wyglądało tak, jakby miejsce gdzie są profile tych użytkowników jest niedostępne i stąd profil tymczasowy. Jak znaleźć to miejsce, aby sprawdzić czy to w tym jest problem? Na każdym terminalu jest to skonfigurowane czy na kontrolerze domeny? Jak to działa i jak znaleźć ta ścieżkę?

Będę wdzięczny za pomoc.

Dasz radę napisać to po polsku? Rozumiem, że chodzi o RDS? Skoro nie wiesz co RD Gateway i Broker, to po co się za to zabierasz? Masz jakieś polityki GPO odnośnie profili, np. folder redirection? Weryfikowałeś polityki GPO? Sprawdzałeś użytkowników na kontrolerze domeny? Niektórzy potrafią zostawić prawdziwy burdel w środowisku Microsoftu.