WS 2016 problem z DNS kontroler domeny

Witam was serdecznie,

Mam pewien problem z DNS by przyłączyć końcówki do kontrolera domeny.
Chcąc przyłączyć końcówki pokazuje się błąd SVR DNS

Zanim napiszecie, ze nie skonfigurowane DNS na końcówce, to są one skonfigurowane i przyznane jako adres serwera czyli 192.168.1.15 (adres serwera w sieci lokalnej)

zresetowany Netlogon nie podziałało, usunięta strefa wyszukiwania do przodu i nie chcą się utworzyć odpowiednie katalogi w menadżerze DNS. Przeinstalowana Rola serwera DNS nic.

Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie, przed tym by zacząć je ręcznie tworzyć ?
Prócz reinstalacji systemu nie wchodzi w grę, gdyż stoi tam program ERP i jeszcze kilak bazodanowych programów.

Dodam tylko że serwer nie jest serwerem DHCP, tą rolą zajmuje się sprzętowy Firewall a serwer ma być tylko po to by mieć w jednym miejscu wszystkich użytkowników, i móc nadawać im odpowiednie uprawnienia i wiadomo identyfikować.

Jeżeli coś nie jasno napisałem, dajcie znać, postaram napisać się jaśniej i wyjaśnić.

Pozdrawiam

1 polubienie

Sprzętowy serwer DNS nie rozwiążne problemu - DNS w AD to podstawa działania. Dodaj rolę serwera DNS np. na kontrolerze domeny, dużo zasobów Ci nie zabierze. na Serwerze DHCP wskazuj też jako główny serwer DNS Windowsowy.

Końcówkę podłączyłeś do AD ? Ręcznie adresacje wpisz, sprawdz czy zadziala , wyłącz firewalla na serwerze i końcówce i sprawdź… Pingi latają ?

Ale serwer DNS został zainstalowany do rolą AD po czym wszystko zostało podniesione do kontrolera AD i nie działało.
Dopiero w tedy odinstalowałem role Serwera DNS po czym zainstalowałem ją ale nadal rekordów SVR jak niema tak nie ma. Netlogon także resetowany. flushdns i registerdns tak samo wykonane
Na serwerze DHCP został wskazany serwer DNS nie zmieniło to niczego.

Powoli zaczynam załamywać ręce.

Powiązane to raczej z AV to nie jest ?

@Jack_Daniels
Jak mogłem podłączyć końcówkę do AD jeżeli nie mogę jej podłączyć bo wyskakuje błąd DNS SVR ?
Mogę na sztywno ustawić adresacje ip i wskazać serwer DNS (czyli serwer na którym jest AD) nie zmienia to, końcówki nie idzie dodać, bo wyskakuje błąd rekordów SVR.
Firewall systemowy wyłączony gdyż istnieje firewall sprzętowy w który wpięta jest cała sieć firmowa. tak każdy port jest odblokowany. Jeżeli ci chodzi czy serwer odpowiada na ping z jakiejkolwiek końcówki nie ma żadnego problemu.

A dobrze DNS zainstalowałeś, działa usługa ? Przeszedłeś instalację a później konfiguracje ? Ustawiłeś na serwerze dns aby wskazywał na siebie ? Dziwna sprawa, tam nie ma nic specjalnego do roboty, a po ręcznym ustawieniu na końcówce ip i dns serwera bez zająknięcia powinna końcówka podłączyć sie do domeny

Zainstalowałem role usług katalogowych AD, po jej instalacji instalują się DNS które powinny skonfigurować się bez problemowo.
Tak po ustawieniu na końcówce powinno ruszyć bez problemowo.
Tak ustawiałem na serwerze DNS aby wskazywał na siebie też nic.

Po prostu wiem że brakuje rekordów SVR których nie ma w strefie wyszukiwania do przodu i w pod katalogu _msdcs.mojanazwadomeny

powinny być podfoldery dc,domains i tak dalej u mnie tego nie ma. i pytanie czy da rade by utworzyły się same czy zostaje mi utworzenie tego ręcznie ?

Bo jak usunę kontroler domeny odinstaluje role kontrolera domeny to może mi siąść kilka programów, do których mogę nie mieć dostępu co nie wchodzi jak wiadomo w grę. Mogę oczywiście to wykonać, bo backup serwera się robi także jest z czego odtwarzać.