Wsadziłem procesor a komputer niechce sie uruchomic

Witam

Kupiłem Procesor Intel core duo 2.40ghz wsadziłem go do swojej płyty głównej ładnie sciągnełem radiator wsadziłem procesor założyłem radiator włączam komputer a tu tylko się zaświeciły kontrolki na płycie głównej wiatraki zaczeły chodzić od karty graficznej procesora zasilacza i nagle zgasł i za chwile znów to samo i się wyłancza i ciągle tak samo robi wiec wyciągnąłem procesor i wsadziłem stary i chodzi normalnie możne za słaby zasilacz ale odłączyłem dyski napędy i się nie chce uruchomić normalnie jak by coś go blokowało bateryjkę od biosu wyciągnąłem i nic myślicie ze procesor uszkodzony ? z góry dzięki za podpowiedzi/odpowiedzi

nowy procesor Intel core duo 2.40ghz stary to celeron 3.07ghz

Zasilacz 400wat

karta graficzna gf7300gt

dysk twardy 120gb samsung

plyta glowna ga-p35-ds3r/ds3/s3

ramy 1gb

Zgłasza się BIOS?

nie nic czarny ekran ani nie pika ani nic wsadziłem stary procesor i chodzi a ten nowy normalnie jak by coś go blokowało normalnie się włącza się świeci i nagle wszystko gaśnie i tak w kółko możne za słaby zasilacz ? co sądzicie o tym ?

majkelkj , reset BIOSu zrób. Zrób tak, wyjmij bateryjkę i naciśnij kilka razy POWER na obudowie tak jakbyś chciał wł. komputer. I zostaw go tak na kilka godz. Może też musisz coś pokombinować zworką na płycie głównej .

Cóż za niekonwencjonalne znachorskie metody :roll:

Reset BIOS-u płyty głównej -> KLIK.

a ja mam pytanie czy podłączone masz zasilanie dodatkowe ? stary procesor nie powinnien wymagać ale juz c2d na pewno… sam miałem taki problem ze tylko zakręcił sie wiatraczek i koniec a wystarczyło podpiąc dodatkowe zasilanie :wink:

seba86mu , no właśnie kiedyś czytałem na tym forum taką metodę, i co?

Może musisz BIOS zaktualizować do nowszego żeby poprawnie rozpoznał procesor

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … -ds3r.html

Chyba tak bo jest szeroka wtyczka co się podłącza do płyty głównej i jest taka mała wtyczka co jest koło zasilacza bliżej wiatraka o to chodzi to jest dodatkowe tak ? możne byś znalazł jakieś zdjęcie i pokazał gdzie to jest Bardzo bym cie prosił

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/efa … e420e.html To jest zasilanie ?

Teraz właśnie aktualizuje bios Jutro Podłącze procesor teraz już jest za ciemno i chce mi się lekko spać a nacie jeszcze jakieś pomysły ? a to mówicie ze to nie jest wina zasilacza ?

Właśnie nie mogę aktualizować biosa z tej strony NTVDM.exe przestał działać

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: ntvdm.exe

Wersja aplikacji: 6.0.6001.18000

Sygnatura czasowa aplikacji: 47918baf

Nazwa modułu z błędem: StackHash_1703

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00004972

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 1703

Dodatkowe informacje 2: 2264db07e74365624c50317d7b856ae9

Dodatkowe informacje 3: 1344

Dodatkowe informacje 4: 875fa2ef9d2bdca96466e8af55d1ae6e

Mam Windowsa Vistę

41e121d44714e68e.jpg

Do tych dwóch gniazd powinny być podłączone wtyczki zasilające.

tak to jest to dodatkowe zasilanie.

Bios aktualizujesz programem atbios.exe ?

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … &FileID=52

Tak mam tam zasilanie podłączone

Nie wiedziałem ze Programem aktualizuje bios dzięki za pomoc :slight_smile: Biorę się za aktualizacje :slight_smile:

zobacz na płytce ze sterami do plyty glównej powinien być program ETC i tam klikasz upgrade new bios i ladujesz plik biosu lub przez neta, u mnie poszło bez problemów

Już zaktualizowałem biosa Jutro wsadzę procesor i zobaczę czy będzie chodzić

i… ?

Wsadziłem procesor i 4 razy się włączył i wyłączył i się załadował do Windowsa i po chwili się zawiesił wiec go zrestartowałem a jak go uruchomiłem to wczytał się tylko do biosa i się zawiesił wiec jeszcze raz go zrestartowałem i się tylko uruchomi i nawet biosa nie ładuje kontrolki świecą wiatraki chodzi dysk chodzi cd-rom chodzi a nie chce dalej pójść ja oddam procesor bo jest na gwarancji wydaje mi się ze to wina procesora a nie moja może ma jakiś błąd bo mój Celeron śmiga