Wskaźnik myszki się zatrzymuje, klawiatura nie działa Haker?

(Sergio 16) #1

Witam.

Problem w tym, że od pewnego czasu wskażnik myszki na monitorze się zacina co jakiś czas, a teraz nawet się zacioł na stałe, bowiem dopiero ponowne uruchomienie systemu, dało mi władzę nad wskaźnikiem. Co może być przyczyną takiego zagrania wskażnika ?

Pozdrawiam.

(Seba86mu) #2

Mysz PS2, czy USB ?

Odinstaluj mysz z Menadżera Urządzeń i uruchom ponownie komputer.

Sprawdź, czy problem nadal występuje.

(Apdjs) #3

jaka to mysz? "Kabelkowa" czy bezprzewodowa?

Zatrzymuje się podczas normalnej pracy czy jeśli chwilkę nie działa?

(Sergio 16) #4

Mysz jest nowa, zatrzymuje się podczas normalnego użytkowania komputera.

...Wracam do tego problemu, bowiem dziś nie da się już z tym żyć. Mam chyba hakera na kompie, albo jakiś virus, zapewne coś złego. Opiszę może dokładnie co się dzieje, gdy jestem podłaczony do internetu po jakimś nie określonym czasie (10-20 minut) wskaźnik myszki się zatrzymuje, myszka na nic nie reaguje i klawiatura podobnie, klawisze nie działają, nic nie mogę zrobić poza zresetowaniem systemu. Jak nie jestem podłaczony z internetem wszystko jest ok, teraz walcze z tym tak, że gdy wskaźnik myszki się zatrzymuje to odrazu sie rozłączam z internetem i po sekundzie znów klawiatura oraz myszka działa, bowiem (moim zdaniem) haker nie może już działać, bo połączenie z internetem zostało zerwane, gorzej gdy już jakiś czas się zatrzymie wskażnik myszki wtedy już nawet rozłaczenie z internetem nic nie daje, pozostaje reset. Skanowałęm dysk avastem i nie wykrył żadnych wirusów, na żadne strony XXX nie wchodzę niewiem skąd to, niechce robić format dysku, chce tylko pozbyć się tego robactwa.

Piszcie co sądzicie o tej sprawie i co mam robić.

Pozdrawiam.

(Seba86mu) #5

Przeskanuj system skanerem online Dr.Web CureIt!.

Po zakończeniu skanowania wklej logi z HijackThis i ComboFix.

Zasady wklejania logów na Forum

Na poprzedniej myszy problem występował ?

Jeżeli nie, to reklamuj nową mysz.

(Maxnerwus) #6

czyli jak nie jesteś podłączony to wszystko ok?

(Sergio 16) #7

Tak, dokladnie gdy nie jestem podlaczony do internetu wszystko jest okej. Seba ten skan zrobie dzis wieczorem.

(lazikar) #8

Jako OT kosz

(Sergio 16) #9

Doktor wykrył usunoł pare trojanów, daje logi:

HijackThis: http://wklejto.pl/13455

ComboFix: http://wklejto.pl/13456

Dodam, że po skanowaniu ComboFIX-em nie działa mi antywirus avast, chyba był tam jakiś zawirusowany plik i program ComboFix go usunoł.

(Apdjs) #10

Fix w HJT

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum

cfscript10uc2.gif

Loga wklej na WKLEJ TO lub WKLEJ a w poście daj linka

Odinstaluj Avast w trybie awaryjnym (F8 przed startem Windowsa)

przeskanuj kompa w trybie awaryjnym Kaspersky , uruchom przez a74e846c6b2c8867.jpg

lub

Dr.WEBCureIt!

daj raport z niego na forum

Zainstaluj nowego antyvirusa stąd :arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1 ... tywirusowe

Przed zainstalowanie nowego antyvira przeczyść kompa np

Ccleaner

lub

CleanGP

(Sergio 16) #11

Z tego co napisałeś, narazie tylko usunołem ten wpis w HJT oraz odinstalowałem avasta, teraz chce zainstalować nowego antywirusa i tutaj rodzi się pytanie, jakiego, może coś podpowiesz, którego wybrać z dobrą zaporą i nie zjadaącego dużo pamieći RAM podczas działania ?

Zainstalowałem mksvir2007 jest słaby teraz chce go odinslować i nie idzie, niema go we wpisach w Panelu Adminstratora Dodaj/usun programy hm...

Czekam na odpowiedz, jak już zainstaluje nowy antywirus zrobie dalsze kroki.

(Damian Konieczny) #12

Miałem ten sam problem co ty też miałem nową mysz i całego nowego kompa u mnie akurat pomogła zmiana sterowników karty sieciowej nie wiem czy coś to u Ciebie da ale możesz spróbowac