Współautorzy książki o windows 8

Witam

Szukam osób, które poświęciły by swój czas na napisanie książki o Windows 8 wraz z poradnikiem i praktycznymi rozwiązaniami.

Sądzę, że jakby było 3 autorów ( ja i poszukiwanych dwóch ) to można uznać to za optymalny skład.

Wydać w formie ebooka, może DP przyłożyłoby do tego swoje błogosławieństwo:)

Z chęcią bym się przyłączył, ale będę miał problemy z wolnym czasem ;D

Jak coś to pisz to może coś tam pomogę :wink:

Czemu nie, tylko pytanie, jakiego typu porady miałyby to być. Czy coś w stylu wprowadzenia (jak coś wykonać), czy ułatwienie pracy (szybciej/łatwiej/wygodniej itd.), czy coś dla power users (zaawansowane elementy systemu, jak np. coś ambitnego z PowerShella), czy może wszystko w jednym.

Mam wstępny i niepełny zarys spisu treści.

1.Wprowadzanie do Windows 8

Definicje kafelków, MetroUI ( dlaczego Modern UI,etc ), wszystkie paski, opis funkcji kafelków bez rozpisywania bo to później, oczywiście wersje systemów i możliwości uaktualnienia z Windows 7, Wymagania systemowe, krótki opis na jakim sprzęcie nie może być zainstalowany Windows 8 ( mój MSI jest tego przykładem ) i teraz mam dylemat czy poradnik i przykładowe praktyczne rozwiązania umieszczać w działach czy jako osobny dodatek czyli krok po kroku instalacja systemu ze zdjęciami, konfiguracja systemu, tworzenie kont microsoft albo lokalnych aż do ujrzenia kafelków.

  1. Skoro mamy zainstalowany system i omówione definicje to można zapoznać czytelnika z tym co widzi czyli wyszczególnić już każdy kafalek, pokazać jego możliwości w praktyce czyli np konfiguracja poczty, jak ukazana jest nowa wiadomość etc. i tak z każdym kafelkiem. Może w tym dziale także pokazać modyfikację wyglądu metro UI, pulpitu, awataru

  2. Porządkowanie metro czyli skróty do aplikacji, tworzenie grup, i może tu wygląd metro ui, i zakładanie kont i ich konfiguracja,

  3. Korzystanie ze sklepu - wymagania, poruszanie się, instalacja, aktualizacja, usuwanie aplikacji

  4. Rozdział o “fizycznym” pulpicie, czyli jak się w nim obracać bez “startu” gdzie jest panel sterowania, ustawienia, info o systemie, coś o antywirusie, który jest a go nie widać. Omówienie eksploratora, który wygląda inaczej niż w Windows 7, Windows update

  5. Albo na końcu albo na początku skróty, które warto znać, menedżer zadań, za zgodą blogerów można by także coś dodać praktycznego,

  6. Warto wspomnieć może o synchronizacji między systemem na różnych urządzeniach.

To jest coś co mi chodzi po głowie. Oczywiście jestem otwarty na zmiany.

Zależy chłopaki na kiedy chcecie to zrobić, ale gdy termin jest do ferii w lubelskim włącznie, to bardzo chętnie pomogę :slight_smile:

Z całym szacunkiem ale to są podstawy której szkoły masz to napisać ?

kazek31 - z całym szacunkiem, ale napisz to po polsku, a nie po polskiemu.

Pomysł ciekawy, takie wprowadzenie do systemu. Dużo taki książek jest wydawanych np. dla seniorów (np. w Media Expert i w Empiku widywałem takie), ale też dla jakichś początkujących użytkowników nowych systemów. Innym razem można by się pokusić o coś bardziej zaawansowanego.

Hitm3n , Dzięki, że mnie wyręczyłeś bo nie chciałem komentować niezrozumiałego postu kazek31 ,

Hitm3n , A jaki masz pomysł na coś bardziej zaawansowanego.

Nie ukrywam, że chciałbym aby do Świąt Wielkanocnych było wszystko napisane. Bo może książkę udałoby się także wydać. A i na święta będą ludzie kupować komputery gdzie już nie będzie wyboru tak jak jeszcze można dzisiaj spotkać czy Win7 czy Win8

Lewanxd , Edukację mam już dawno za sobą więc musisz określać konkretne terminy a nie hasło ferie.

Np. coś, co wcześniej wspomniałem, z powershella. Osobiście mam o nim praktycznie zerowe pojęcie, ale podejrzewam, że na forum jest grupa ludzi (pewnie całkiem spora), która ogarnia go coś niecoś więcej. Nad innymi rzeczami można się zastanowić w momencie, jak będzie 1-sza część ukończona :wink:

Ferie = druga połowa lutego. W razie potrzeby screeny mogę już od dziś robić, gorzej tylko z tekstem.

Nieźle. Microsoft zrobił system gdzie trzeba kupować książki/czytać poradniki w sieci potrzebne do użytkowania systemu :stuck_out_tongue:

@Błażej - no wiesz, do każdego systemu są poradniki :stuck_out_tongue: W Empiku, Media Expert/Markt znajdziesz ich nawet kilka różnych :P. I wg mnie nie wynika to z tego, że system jest za trudny, ale z tego, że po prostu ludzie nie zawsze znają wszystkie elementy systemu, na którym pracują - większości jest pewnie potrzebny tylko skrót do przeglądarki internetowej, jakiś pakiet do edycji dokumentów i ewentualnie jakiś odtwarzacz muzyki i filmów, komunikator typu GG et voila, komputer do pracy gotowy. Ale niektórzy pewnie chcieliby coś więcej zrobić, ale na przykład nie wiedzą, jak to zrobić, gdzie i co kliknąć. Po przykładzie mojego taty widzę, że niektóre elementy systemu (w jego przypadku Win 7) powinny być najlepiej na pulpit powyciągane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mając taki właśnie e-book odpalił go sobie, przeczytał kilka razy, jak coś zrobić, a wejdzie mu to w pamięć. Może i banalne, ale instalacja programu dla niektórych osób jest już szczytem możliwości informatycznych, którego nie potrafią osiągnąć, tak samo wyłączenie zawieszonego programu w Menedżerze zadań, ustanowienie połączenia z siecią bezprzewodową, ustawienie grupy domowej. Dla części osób z tego forum jest to pikuś, zrobią to w kilka chwil, ale niektórzy godzinę przy tym spędzą, a tego nie wykonają. A z kolei kupować książki to chyba nie najlepszy pomysł, żeby kupić, bo kupić, raz przeczytasz, zapamiętasz i odstawisz (a książki takie nie kosztują 10 zł, tylko kilkakrotnie więcej). Darmowe wydanie jest wg mnie najlepszym sposobem na zaznajomienie ludzi z technologią.