Współdzielenie łącza internetowego dostarczanego bezprzewodowo

Witam

W Windows7 jest możliwość utworzenia sieci domowej WiFi i współdzielenia łącza internetowego uzyskiwanego przez na przykład laptop bezprzewodowo również po WiFi.

Chciałbym się dowiedzieć,  jak wygląda przy takim połączeniu sytuacja ze strony rutera  z którym połączony jest laptop.

Czy adres IP przydziela wówczas na przykład podłączonemu tabletowi do sieci domowej utworzonej na laptopie - ruter czy laptop?

Czy jeśli do sieci domowej utworzonej przez laptop jest podłączone jakieś urządzenie (na przykład wymieniony tablet) i oczywiście udostępniany mu internet, to ruter “widzi” tylko nadal jedynie połączony do niego laptop (jego adres mac i nazwę),  czy również widoczne jest od strony rutera to podłączone urządzenie do sieci domowej.

Wiem, że najprościej jest połączyć takie urządzenie bezpośrednio z ruterem pomijając sieć domową utworzoną na laptopie, wówczas jest jednak widziane takie urządzenie ze strony rutera a właśnie jak jest to poprzez utworzoną sieć domową na laptopie?

 

Z tego co kojarzę, jak z karty sieciowej w Windows 7 zrobisz AP, to już laptopa do routera przez WiFi nie podłączysz. Natomiast jak podłączysz laptopa kablem i z laptopa udostępnisz WiFi, to będziesz miał osobną podsieć, co sprawi, że urządzenia podłączone do laptopa nie będą widziane przez router, tj. nie zobaczych ich na liście klientów AP.

Też myślałem  że się nie da, ale jednak w necie są opisy, że istnieje taka możliwość.

Dobrze, to może jeszcze prościej nie wchodząc w tę konfigurację.

Mam laptopa z możliwością  podłączenia do rutera jedynie poprzez WiFi.

Jak udostępnić sygnał internetu do tunera sat (kabel, WiFi), jednak w takiej opcji, żeby ruter widział jedynie laptop.

Więc odpada podłączenie tunera sat poprzez WiFi z ruterem.

Istnieje taka możliwość w ogóle?

Router widzi wszystkie urządzenia,chyba ze udostępnisz połączenia z laptopa na inne urządzenie po kablu wtedy router nie zobaczy.Ale takie rozwiązanie jest bez sensu.