Współdzielenie łącza internetowego dostarczanego bezprzewodowo

(cyngiel 1) #1

Witam

W Windows7 jest możliwość utworzenia sieci domowej WiFi i współdzielenia łącza internetowego uzyskiwanego przez na przykład laptop bezprzewodowo również po WiFi.

Chciałbym się dowiedzieć,  jak wygląda przy takim połączeniu sytuacja ze strony rutera  z którym połączony jest laptop.

Czy adres IP przydziela wówczas na przykład podłączonemu tabletowi do sieci domowej utworzonej na laptopie - ruter czy laptop?

Czy jeśli do sieci domowej utworzonej przez laptop jest podłączone jakieś urządzenie (na przykład wymieniony tablet) i oczywiście udostępniany mu internet, to ruter "widzi" tylko nadal jedynie połączony do niego laptop (jego adres mac i nazwę),  czy również widoczne jest od strony rutera to podłączone urządzenie do sieci domowej.

Wiem, że najprościej jest połączyć takie urządzenie bezpośrednio z ruterem pomijając sieć domową utworzoną na laptopie, wówczas jest jednak widziane takie urządzenie ze strony rutera a właśnie jak jest to poprzez utworzoną sieć domową na laptopie?

(roobal) #2

Z tego co kojarzę, jak z karty sieciowej w Windows 7 zrobisz AP, to już laptopa do routera przez WiFi nie podłączysz. Natomiast jak podłączysz laptopa kablem i z laptopa udostępnisz WiFi, to będziesz miał osobną podsieć, co sprawi, że urządzenia podłączone do laptopa nie będą widziane przez router, tj. nie zobaczych ich na liście klientów AP.

(cyngiel 1) #3

Też myślałem  że się nie da, ale jednak w necie są opisy, że istnieje taka możliwość.

Dobrze, to może jeszcze prościej nie wchodząc w tę konfigurację.

Mam laptopa z możliwością  podłączenia do rutera jedynie poprzez WiFi.

Jak udostępnić sygnał internetu do tunera sat (kabel, WiFi), jednak w takiej opcji, żeby ruter widział jedynie laptop.

Więc odpada podłączenie tunera sat poprzez WiFi z ruterem.

Istnieje taka możliwość w ogóle?

(eskimosek) #4

Router widzi wszystkie urządzenia,chyba ze udostępnisz połączenia z laptopa na inne urządzenie po kablu wtedy router nie zobaczy.Ale takie rozwiązanie jest bez sensu.