Współgranie ramu

Witam,

mam 512 MB Ram DDR2 533 MHz CL4… Chcem dokupić 1 GB DDR2 667 Mhz CL5… Czy to wszystko będzie ze sobą współgrało???

To pilne

Pozdrawiam,

xXxMAROKOxXx

Chce

Ram powinno się dokupować o tych samych parametrach, opóźnienia, firma, taktowanie nie koniecznie, pamięć by zwolniła.

Czyli jesli kupie CL5 to mi pamięć zwolni??

CL powinien być ten sam.

ale firma nie robi róznicy?

mam goodram a dołoze patriota to bedzie ok?

sorry za tyle pytan ale nie chcem sie wkopac:D

Z pamięciami RAM jest tak że czasami kości się gryzą nawet gdy są identyczne. Więc nikt Ci 100% pewności nie da. Natomiast zwiększa się szansa że wszystko będzie grało jak parametry drugiej kości są takie same.

parametry te same tyle ze mam GOODRAM a planuje kupić patriota…

Ze swojego doświadczenia radzę żebyś nie brał z różnym CL. Ja miałem z tym problemy.

Poza tym chcesz dokupic 677Mhz. Jak sie nie mylę to w DDR2 jest też tak żę ta kośc zwolni Ci do 533Mhz czyli do tylu ile ma pierwsza kośc. Więc jeżeli chciałbyś zyskac na wydajności to musiał byś kupic 2 kości 677Mhz a tej 533Mhz nie wkładac. A tak w ogóle jaką masz płytę główną?

Na tym polega proces “modernizacji” przy ograniczonych środkach finansowych. Jeśli kość którą kupujesz może chodzić na takim samym taktowaniu/timingach, co kość/kości które są już zainstalowane w komputerze, to nie będzie problemu, marka nie ma znaczenia.

Corsair CL4

Wystarczy spojrzeć do spd, ramy zawsze przy niższym taktowaniu chodzą przy niższych timingach, natomiast taktowane niżej nie muszą dać się przetaktować, a skoro różnica w cenie nieduża nie warto pchać się w najwolniesze możliwe ddr’y 2…

Nie zapomnij sprawdzić tylko czy Twoja płyta główna obsłuży tyle pamięci. :wink: