Współgranie wybranych przeze mnie podzespołów - POMOCY!

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego komputera, a konkretniej to poszczególnych i wybranych przeze mnie podzespołów.

Piszę więc tutaj, gdyż jestem dziewczyną i nie za bardzo też się znam na tym, a wiem, że znajdą się osoby, które wiedzą o co chodzi i mi pomogą :slight_smile:

Oto co wybrałam:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6850 3.00GHz lub Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz (chyba, że ktoś zaproponuje mi lepszy, bo nie wiem który wybrać…)

Karta graficzna: BFG GeForce 9800 GX2 1GB DDR3 lub Gigabyte GeForce 9800GX2 1GB DDR3 (są właściwie takie same, ale różnią się cenowo, co jest ważne dla mnie)

Pamięci operacyjne: OCZ 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz CL9 Gold

Zasilacz: TAGAN TG700-U33 700 Watt (chyba wystarczy?)

Dysk twardy: I tutaj też proszę o pomoc, nie wiem jaki dobry i solidny dysk wybrać… Jeden 500Gb, a drugi 1Tb, takie poszukuję…

Obudowa: CoolerMaster Stacker 832 Black (powinna zmieścić wszystko - płyty typu ATX)

Płyta główna: i tu mam problem…, bo zupełnie nie mam pojęcia jaką wybrać do pozostałych części… Słyszałam, że są płyty, które posiadają w zestawie kartę muzyczną :slight_smile:

Wiem, że to może wydać się dziwne, ale nie mam się do kogo zwrócić o pomoc w tej sprawię. Byłoby mi miło, gdyby ktoś mi odpisał, zupełnie nie wiem co wybrać, żeby do siebie wszystko pasowało jak należy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

napisz może ile masz pieniędzy na ten komputer :slight_smile: będzie łatwiej dobrac płyte procek i karte, jak i reszte podzespołów, no i będziemy wiedzieli na czym stoimy :slight_smile:

powiedz jeszcze ile masz kasy ?

e8400 // e5200

hd4870

crucial ballistix 2x1gb

corsair 750w

samsung f1 640gb

msi p45 neo2 fr // msi p45 platinum

Ewentualnie co do powyższego zestawu można alternatywnie wziąć HD 4870x2, jeśli masz walizkę pieniędzy :slight_smile:

Zaislacz na pewno do wymiany. Nie kieruj sie tylko mocą lecz także marką. Karta graficzna jest dobra ale za tą cenę można znaleźć lepszą. Ja polecam tak jak kolega na górze Radeona HD4870 jak bardzo Ci zależy dwuprocesorową jak nie to nie. Dysk jest dobry ten co kolega u góry. Procesor bym polecał e8400.

co jest nie tak z Taganem ? czym sie kierujesz mówiąc że jest do wymiany ?

jak proponuje kompa z mojego podpisu

ewentualnie mozesz wziac e8400 i hd4870x2

podliczając podzespoły w pierwszym poście, DjSamerA ma około 4k na komputer.

E8400

MSI P45 Platinium

Crucial Mallistix 4GB DDR2 800MHz CL4 / OCZ Reaper 4GB

Corsair 750W / Chieftec 750W

SEAGATE 750GB ST3750330AS

EVGA 9800GX2 / Palit 4850 x2

CoolerMaster Cosmos RC-1000 / NZXT TEMPEST (tańsza)

PIONEER DVR-216

~3400zł

procesor:

właściwy wybór waha się między E8400, a E5200. Ten drugi jest sporo tańszy i dlatego też jego bardziej polecam, wysoki mnożnik procesora (12.5) i szyna FSB (200MHz) dają w sumie 2.5GHz na rdzeń, ale sedno w tym, że nadaje się do kręcenia jeszcze bardziej niż E8400, właśnie przez ten mnożnik. Wystarczy, że przestawisz FSB w BIOSIE na powiedzmy 264 i już masz 3.3GHz co jest dość kompromisowym wynikiem patrząc na wydajność i dB emitowane przez procesor. Tak więc bardziej skłaniałbym się ku E5200.

karta graficzna:

tych GF które podałaś nie opłaca się brać. Ja Ci polecam wcześniej wspomnianego Radeona HD4870, pewno się bardziej pyli kupować.

pamięć RAM:

Jeśli koniecznie potrzebne Ci 4GB, to proponuję coś z Mushkinów, czy Cruciali B allistix no i chodzi o DDR2 nie DDR3.

Zasilacz:

corsair 750w, świetnie trzyma napięcia i wyjątkowo cichy, no i wentylatorek 14cm, tylko brać :slight_smile: no i jest tani (coś koło 300zł)

Dysk Twardy:

No i szkopuł w tym, że dyski 500GB i 1TB są w dużym skrócie “gorsze” od tych na talerzach 320GB, jak na przykład samsung f1 640gb.

Obudowa:

twoja sprawa :smiley:

Płyta główna:

MSI P45 Platinium - nie ma co przedstawiać tej płyty, polecam i tyle :wink:

Matko, dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Słuchajcie, lepiej kupować faktycznie DDR2, są wydajniejsze? Chyba, że zakupie te szybsze np. 1066 MHz lub szybsze? No i jaka firma by była najlepsza?

A karta graficzna o której wszyscy wspominają jest naprawde dobra? Pytam, bo zawsze miałam GeForce’y, a tych z drugiej firmy nie miałam okazji testować…

Co do procesorów E8400 a wspomnianym E5200 to jaka jest ich ogólna różnica? Skoro ten drugi jest tańszy i podatniejszy na podkręcania to chyba jest w jakiś sposób lepszy?

Zasilacz Corsair 750W który podaliście, będzie dobry? Chodzi mi o moc i czy jest cichy? Bo nie wiem ile W mój zestaw będzie potrzebował. Noi sprawa z dyskami HDD, powiedzcie mi, bo widze, że niektórzy polecają te 500Gb i te 1Tb, a inni wręcz nie. Owszem zależy mi na pojemności ale i również na ich szybkości. Jeśli rzeczywiście te mniej pojemne są szybsze to z jakiej firmy polecacie? Słyszałam, że WD są solidne i szybkie, za to super ciche są Seagate, to prawda?

MSI P45 Platinium - ta płyta posiada w zestawie karte muzyczną? Jeśli nie to jaką kupić?

Aha, co do tej obudowy mojej, dlatego taką wybrałam, bo posiada mozliwość zamontowania wielu wentylatorów, co umożliwi większe chłodzenie i cyrkulację powietrza. Chyba, że są na rynku inne…, ale tego już nie wiem…

Poza tym, chodzi mi głównie o wydajne działanie komputera, który będzie się sprawdzał w obróbkach zdjęć np. w PhotoShopie Lightroom i CS3 jak i w grach najnowszej generacji. I nie wiem co i jak ze sobą połączyć. Potrzebny mi szybki i bardzo wydajny komputer, bo zdarza się, że są podzespoły, które niczym się nie różnią od innych, a są drogie, tylko, że ja nigdy nie wiem do końca co będzie pasowało do mojego zestawu. Wiecie co mam na myśli?

W mojej sprawie finansowej wygląda to tak… Jeśli coś jest dobre a kosztuje to zapłace za to, ale jeśli się okaże, że coś jest tańsze a dorównuje droższemu modelowi to będzie lepiej, bo nie trzeba wydawać tyle kasy. Chyba każdy tak kombinuje, bo kto chce w dzisiejszych czasach przepłacać, skoro można sobie pomóc?

Wiem, strasznie nudze :slight_smile: ale wierzcie mi, kiedy kobieta chce sobie złożyć sama kompa to dopiero jest problem :smiley:

A co powiecie o procesorach z mnożnikiem 10x??

nie są wydajniejsze ale nie opłaca się do nich aktualnie dopłacać

tak jest lepsza napewno

główna różnica to większa ilość pamięci cache, to czy procek jest bardziej podatny na podkręcanie nie oznacza że jest lepszy,

tak napewno wszystko ci uciągnie i jest naprawdę dobry

każdy zestaw który ci inni polecali jest bardzo dobry

napewno nie przepłacisz wybierając

Dzięki, bardzo fajnie wszystko wytłumaczone :slight_smile:

Tylko zastanawiam się też, czy taki komputer będzie się sprawdzał też i w grach komputerowych?

jak najbardziej, najnowsze gierki ‘pójdą’ na bardzo wysokich detalach

Hmm…, gdzieś wyczytałam, ze w grach najlepiej sprawdzają się karty GeForce, bo pozwalaja na korzystanie z technologii PhysX…

lepiej Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) lub Samsung SpinPoint F1 HD753LJ (750GB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

Czemu Samsung a nie SEAGATE?

Bo Seagate jest głośniejszy, ma dłuższy czas dostępu, jest wolniejszy.

W porównaniu kart graficznych patrzy się na fps’y, a nie na obsługę tego czy tamtego.

Co do dysku to najlepiej Samsunga F1 z talerzem 320GB (czyli wersję 320GB, bądź 640GB). Powód - patrz wyżej.

A są płyty główne które obsługują DDR2 i jednocześnie DDR3? Gdybym np. w przyszłości chciała zmienić Ramy na DDR3 to nie będzie wtedy problemu, prawda? No już różnie myślę… I najlepiej, aby płyta główna była na chipsecie P45?

A kto mi wytłumaczy właśnie dlaczego ten chipset jest ważny, że np. P45 jest lepszy jak P35?