Współpraca C2D FSB1333 z Abit AB9

Jak w temacie - czy ten procesor będzie na tej płycie chodził (z opisu wynika, że płyta obsługuje max. 1066), a jeśli tak, to czy proc nie będzie wykorzystywał po prostu swojego całego potencjału? Czy jest jakieś inne wytłumaczenie? Pytam, bo ten proc jest jednym z najtańszych C2D (615 zł za E6550 2.33GHz z 4 mb cache)

ojj nie masz pojęcia czym mówisz… płyta obłsuguje FSB 1066Mhz a nie proc o taktowaniu 2.33 GHz… płyta wykorzysta cały potencjał jest dobra również do kręcenia - spokojnie mozna kręcić powyżej 3GHz… a co do FSB to chyba wyjdą jakieś aktualki biosów płyt głównych aby mogły je obsługiwać…

jeszcze tych proców nie ma, są w sklepach, ale tylko w ofertach nie magazynach.

Jak chcesz coś z 1333 to np Gigabyte P35 DS3R, 1333 przyda się przy Perynach, jak coś z tym fsb to niech będzie przyszłościowy na P35.

Ja sądzę że wiem dokładnie o czym piszę - płyta ma w opisie FSB 1066 a procesor 1333 i o to mi chodzi a nie czy obsłuży procesor 2.33GHz

aha sorka moja pomyłka :oops: nie zrozumiałem widocznie :expressionless:

Ok spoksik, czyli ponawiam pytanie - proc będzie chodził na tej płycie na FSB 1066 czy wcale nie będzie chodził? Sądzę że to pierwsze ale pewien nie jestem.

Chodzic bedzie najwyzej moze go wykryc jako e6320,Abit musi udostepnic bios z obsloga oficjalnie 1333,Asus w p5b juz dawno to zrobil

jak tego niezrobi to tez maly problem wystarczy manualnie zmienic FSB@333 strap 1066 i będziesz miał E6550