Wstawianie daty w excel 2013 lub 2017 nie wstawia funkcja wypełnij

Witam.
W domu pracuję na Excel 2013 natomiast w pracy na 2017 dlatego pytam dla dwóch wersji.
Chodzi mi o wstawianie daty pod sobą w danej kolumnie z automatu bez wpisywania ręcznego (jakby się dało to wstawianie dni roboczych jak się nie da to cały miesiąc). Próbowałem opcji ze strony microsoft z tego linku:


W pierwszym sposobie po naciśnięciu tego plusa nie mam opcji: “Wypełnij dniami, Wypełnij dniami powszednimi, Wypełnij miesiącami lub Wypełnij latami.”
W drugiej poradzie takie wypełnianie nie uzupełnia daty wszystko jest puste poza wypełnioną przeze mnie pierwszą komórką.
Video z mojej próby:
https://drive.google.com/open?id=0BxYvo8v8b_1VcW1YR29XMWp6LTg

W najnowszym Excelu wprowadzenie daty w formacie: RRRR-mm-dd sprawia, że w wszystkie opcje na ww. stronie działają poprawnie.
Zwróć uwagę na różnice w zapisie daty jaką wprowadzasz u siebie a jaka podana jest na stronie do której link podajesz, u ciebie dane wprowadzone do komórki mają format Ogólny, stąd zapewne brak opcji o którym piszesz.

Masz rację w takim formacie jak podałeś działa!
Dlaczego chciałem dla mojego formatu? Bo mam sporo takich arkuszy z datami wpisywanymi ręcznie w formacie 02.10.2017 i chciałbym zachować takie formatowanie bo musiałbym poprawić w sporej ilości arkuszy na takie formatowanie aby działało auto uzupełnianie dat. Będę musiał zrezygnować chyba skoro się nie da inaczej.

Może takie “rozwiązanie” cię zainteresuje: MS Excel - hurtowe przerobienie dat z formatu 13.12.2012 na 2012-12-13

1 polubienie

Hej. Przepraszam za brak odzewu ale taki mam nawał pracy, że masakra.
Przejrzałem ile mam plików do edycji (coś ponad 10 tysięcy arkuszy) więc sobie odpuściłem poprzednie lata i zajmę się tylko dostosowaniem plików za ten rok.
Dziękuje serdecznie za pomoc.
Pozdrawiam.