Wstawienie wyciętego obrazka (rendersa) do Photoshopa

Jak w Photoshopie CS2 9.0 zmniejszyć rozmiar wstawionego Rendersa (Np.: postać wycięta z obrazka)

A wstawiam tak File > Open > I wybieram rendersa.

Pytanie 2: jak zrobić ramkę jakiegoś obrazka ??

Zmniejszasz normalnie (transform, free transform), jeśli dobrze zrozumiałem

Ok odpowiedź na pytanie 1 już znam, teraz prosze o odpowiedź do 2ki :wink: .

Jak chodzi o taki zwykły obrys to PPM na warstwie na której ma być obrys “Blending Options” ==>“Stroke” I tam już ustawiasz wielkośc czy ma iść do wewnątrz/zjewnątrz…

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale może to Ci pomoże :? W Palecie zadań na zakładce “Zadania” masz opcje “Ramka”. Aby zastosować dane zadanie należy je zaznaczyć i kliknąć “Wykonaj bieżące zaznaczenie” (ikona takiej małej jakby strzałeczki w prawo).

Tak jest chyba w Photoshopie CS2 a CS2 to chyba 9 więc raczej tak powinno być jak opisałem :slight_smile:

CHodzi mi o obramowanie jakiegoś obrazka w Photoshopie :wink: Jak to się robi ?? adam9870 mam angielska wersję, gdzie jest ta paleta ?? w głownym menu programu, bo jeśli tak to nic takiego nie ma.

Złączono Posta : 18.04.2006 (Wto) 14:20

gruber tworze nowa warstę, ustawiam kolor obramowania daje OK i nic Nie ma :? obrazek wygląda jak przed wykonanien tej czynności. :?

na nowej warstwie musisz miec cos namalowane, wtedy to “namalowane” zostanie obramowane

To obramowanie (stroke) to tak jakoby obrysowuje to co się znajduje na danej warstwie.

A jeśli obrysowuje Głowne Tło, to dlaczego nie jest to widoczne,choc kolor tła i obramowania są inne (na tle sa obrazki i napisy).

Złączono Posta : 18.04.2006 (Wto) 15:13

Hmm może inaczej, chcę zrobić jakąś fajną ramkę całego obrazka w photoshopie (ramka nie jednokolorowa i taka pospolita, lecz jakaś efektowna) Może są już gdzieś jakieś gotowe takie ramki w photoshopie ?? Hmm

ezo16fe.jpg

Spróbój z takimi parametrami.

Size-wielkośc obrysu(grubość)

Opacity- prześwit czy jakoś tak

Dobra działą, ramka obrazka jest OK :wink: A wiesz może jak zrobić jakąs Fajną Ramkę całej strony z obrazkiem ?? (na stronie mam obrazek, a ja chce zrobić ramkę całej strony, a nie samego obrazka).

O takie coś mi chodzi:

No to jak chcesz taką prostą to można sobie ołówkiem narysować z Shiftem :wink:

Problem w tym, że nie taka prostą, taka prostą to wystarczy narysowac kontur prostokąta i juz :wink:

w tutorialu o userbarach (moim) w jednym z kroków pokazane jest jak zrobić czarną ramkę o szerokości 1px. Przeczytaj!