Wsteczna zgodność Xbox One

Siemanko.
Siedziałem sobie nad kartką i po godzinie miałem juź listę gier które bardzo chce mieć (jakieś 48 pozycji)
Ale jest pewna bariera np. Syberia3 jest tylko na PS4 ,Syberia to już tylko PS3 podobna sytuacja z Gta,Bioshock,Farcry,Tomb Raider… Nie będe raczej miał dwóch konsol na raz. Remastery tytułów nigdy, to traci dubbing polską wersje językową!
Chciałbym wiedzieć jak to dokładniej działa te wsparcie gier z xbox360.
Lista to już z 200 tytułów … Sony tego nie ma :confused:
Będzie mi łatwiej / prościej.

W sprawie wsparcia gier z Xboxa 360 przez Xboxa One. Na One zadziałają TYLKO gry z X360 które otrzymały łatkę dającą zgodność, na stronie Microsoftu masz listę wspieranych tytułów

W kwestii ich odpalania, bywa trochę dziwnie. Najlepiej jest w sytuacji kiedy masz oryginalną płytę gry z konsoli 360 - wtedy Xbox One wykryje grę, zainstaluje i odpali (oczywiście jeżeli otrzymała łatkę, jeżeli nie to da komunikat że nie jest wspierana).

Problem zaczyna się w momencie wersji cyfrowej przypisanej do konta Xbox, czyli gra zakupiona na stronie Xbox.com, albo gorzej jeżeli kupujesz ją przez Xboxa One. W niektórych grach przy próbie zakupu na One wyrzucało że gra musi zostać zakupiona na konsoli, nie na Xbox.com (mimo że było to robione na One). W takim wypadku musisz ją zakupić na konsoli Xbox 360 i tym samym kontem pobrać na One.

Co do PlayStation i Sony, użyję informacji znalezionej w internecie. PS4 nie jest zgodne albo kompatybilne z starszymi PlayStation. Jeżeli chcesz zagrać w starsze gry, musisz kupić abonament PS NOW, który jest usługą streamingową, czyli gra z PS3 jest odpalana na serwerach Sony, a rozgrywka przesyłana do ciebie.

Jak dla mnie idealną opcją byłoby Xbox One oraz tani PC (Sony wypuszcza PS Now na Windowsa)

myślę tylko o pudełkach używkach
pozwoliło mi to na jednej konsoli zagrać w pełną trylogię antylogie jakiegoś tytułu a nie od środka.
Czytałem tą listę wpierania i co jakiś czas MS dodaje nowe…
Ciekawe JAK TO DZIAŁA może udało by sie zaprogramować ten algorytm, te bibioteki by czytały wstecz.
To nie piractwo by było bo i tak bym kupił.

Pomoze mi ktos jak teraz pobrac bf3 na xbox one S ,bo jest we wstecznej kompatybilnosci ,dodam ze nie chce podawac numeru karty kredytowej a przez strone xbox.com trzeba podawac karte aby pobrac lub dostac dostęp do gry

To inaczej nie pobierzesz. Wymagana jest forma autoryzacji.