Wsus ofline- jak się tego pozbyć?

Nieopatrznie zainstalowałem ten wsus i teraz nie wiem jak go usunąć i dziesiątki GB danych które zaciągnął.

Usunięcie folderu z programem nie wystarcza?

Całkiem się w tym pogubiłem.Folder z programem mam a  w zasadzie po programie  bo nie w nim nic .exe i gdzieś w systemie ściągnięte  GB poprawek.

Standardowo poprawki są pobierane do folderu, tam gdzie sam program. Co innego gdy je zainstalowałeś. Wtedy są wprowadzone w system.

I nigdzie więcej? W takim razie kasuję ten folder.

Ten przyrost zajętego miejsca na C:/ spowodowany był znowu miejscem zarezerwowanym przez przywracanie systemu. Ręcznie ustawiałem go na 5% jakiś czas temu.

Są tam, gdzie ustawiłeś do ściągniecia. SpaceSniffer  ( http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/ )

Zajrzyj też do folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - możesz z niego usunąć wszystkie pliki i podfoldery, bo znajdują się tam pobrane i zainstalowane aktualizacje systemu Windows.

 

No ale to chyba ma mało współnego z WSUS offline?

@bachus: ale ma ze zmniejszeniem zajętości dysku twardego, a o to chodzi autorowi wątku.

Prócz wspomnianego przeze mnie folderu warto opróżnić też folder %TEMP% oraz C:\Windows\Temp.

Zmniejszenie objętości dysku spowodowane było niekontrolowaną zmianą miejsca na punkty przywracania systemu do 100% co poprawiłem.

Zbiegło to się w czasie z próbą skorzystania z WSUS który pobrał tylko 700MB danych i trochę mnie to zmyliło Dzięki za podpowiedzi…