Wszystkie drogi będą płatne?

Czy nasz rząd już powoli przegina pałę?

http://www.portal.wci.pl/wiadomosci/pol … pieniedzy/

Wprowadzają podatek od deszczów, zwrotów z kart bankomatowych, a teraz wszystkie drogi płatne? Za co pytam. Dziury, które trzeba omijać slalomem?

http://motoryzacja.interia.pl/raport/au … sl,1885207 tu też jest o tym “pierdzie” Żmijanowym #-o . Pożyjemy , zobaczymy. Moja rada-dwa głębokie wdechy i nie stresuj się do przodu :slight_smile:

W Bułgarii drogi są w podobnym stanie jak u nas, mają znacznie większe wpływy z turystyki, nie mają problemu utrzymania zimowego, a tam wszystkie drogi krajowe są płatne. Ale tam się płaci ryczałtem (kupując winietę), a nie od przejechanych kilometrów (viaToll).

Już są płatne. Płacisz za ich eksploatacje kupując benzynę, opłata zawarta jest w cenie.

Zaraz, zaraz. Ta opłata miała iść na budowę autostrad i ich bezpłatność. Ale skoro płace w benzynie to jak mogą kazać dodatkowo płacić?

Zgadza się w teorii podatek paliwowy miał służyć poprawie jakości dróg. Podwójne opodatkowanie to nic nowego jakiś czas temu dotyczyło (być może dalej dotyczy) ludzi pracujących w wybranych krajach za granicą a zameldowanych w PL. Więc praktyka pokazuje, że takie coś jest możliwe.