Wszystkie gry się zacinają, zrywają

Witam posiadam komputer:

Karta graficzna MSI Geforce GTX 750ti
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 podkręcony do 3.0 GHz
Ram 8GB DDR2
Windows 10
Problem jest z nim taki że każda gra bez wyjątku się zacina. Nie ważne czy ustawie na wysokie czy najniższe detale lub rozdzielczość, testowałem gry GTA V, SKILL Special Force, Starbound, Paladins, Overwatch, Heroes of the Storm, Battlefield 4 i w każdej jest to samo, a mianowicie gra przez chwile chodzi płynnie a potem nagle jest spadek fpsów na ok. 0,5 sekundy. Jest to bardzo uciążliwe gdyż w grach online przeciwnicy mają przewagę. Po prostu biegnę i tak zrywa gra co chwilę. Dysk nawet kupiłem nowy i dalej to samo. Windowsa też instalowałem od nowa i nic się nie zmieniło. Podkreślam, że dzieje się to w KAŻDEJ grze. Co robić?

Sprawdź temperaturę CPU pod obciążeniem. Moim zdaniem procek “nie wyrabia”.

Na żadnym rdzeniu temperatura nie przekracza 60 stopni

Sprawdź, czy tak samo jest bez “podkręcenia”.

Mam z powrotem wrócić do 2.4 GHz? Wtedy na pewno będzie gorzej chodzić.

Edit: Zmieniłem na podstawową wartość i dalej są te mikro ścięcia

Chodzi mi o tą “skokowość”, ocenę wpływu procesora  na ogólną wydajność gry . Poza tym, może mógłbyś pokazać HWmonitor działający w tle pod obciążeniem. Nie ma gotowej recepty na twój problem, ale jednym z wątków jest przegrzewanie się podkręconego procesora, co dawałoby efekt odwrotny do zamierzonego. Widziałem te gry na Q8400, ze znacznie gorszą kartą i działały płynnie.

Nie wiem czy to ważne w overwatchu na najmniejszych detalach wyciągałem max 50 fps i spadało co chwile do 30 lub niżej.

Bez tytułu.png

Moja teoria spiskowa właśnie upadła. Wychodzi na to, że na tym procesorze nie pograsz - @Veers. Chociaż na spadki FSP może też mieć wpływ router, ale pewnie grasz “po kablu”.

Tak po kablu, bezpośrednio z routera tego głównego, czyli zostaje nowy procesor?
Edit: Jest sens kupować Core 2 Quad ale nowszy w sensie np Q8400? Nie widzi mi się kupowac nowej płyty głównej + ram jeszcze

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q9400-4x2-66ghz-775-gw-12m-fv23-i6438112039.html Dużo nie ryzykujesz, ale też zbyt wiele nie zyskasz  (ew.overlocking). http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q9400-vs-Intel-Core2-Quad-Q6600 . Osobiście uważam, że to jednak znacznie lepszy procesor.(q9400).

Zrobiłem jeszcze test w OCCT, nie wiem czy się przyda ale żeby mieć już pewność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-09-05-20h45-Voltage-CPU VCORE.png

2016-09-05-20h45-Voltage-+12V.png

2016-09-05-20h45-Voltage-+5V.png

2016-09-05-20h45-Voltage-+3.3V.png

2016-09-05-20h45-Temperature-Core #3.png

2016-09-05-20h45-Temperature-Core #2.png

2016-09-05-20h45-Temperature-Core #1.png

2016-09-05-20h45-Temperature-Core #0.png

Pytanie pomocnicze: jakie masz chłodzenie na tym procku ?

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Hmm  to albo masz coś to chłodzenie kiepsko zamontowane, albo procesor załapał się już na nieodwracalne zmiany, skoro co chwila załącza się ochrona termiczna.

Teraz z OCCT był na 3.0 GHz ustawiony bo na tym 2.4 to już nie dało się w ogóle grać, może pastę trzeba nałożyć sam nie wiem.

To co piszesz powyżej potwierdza, że procesor jest za słaby, albo za stary. Do 70 stopni powinien “wyrabiać”.

Da radę wyłączyć jakoś tą ochronę termiczną? Przecież się nie przegrzewa to co on świruje.

Nie da się - to wewnętrzna procedura zaimplementowana dla określonych parametrów pracy przez producenta na poziomie testów po produkcji. Dla rewizji B3 to 62 stopnie a dla G0 - 71 stopni. Po przekroczeniu tej granicy (mierzonej przez diodę termiczną umieszczoną pod IHS), procedura osłony termicznej TCC uruchamia wewnętrzną procedurę procesora PROCHOT#, która ma za zadanie obniżyć temperaturę do bezpiecznego poziomu zazwyczaj poprzez zmniejszenie taktowania, co jednak w przypadku overclockingu - daje rezultat w postaci spadku wydajności / stabilności - a nie faktycznego obniżenia temperatury. Moim zdaniem dość ładnie to widać na wykresach z OCCT które wkleiłeś.

Teraz powstaje pytanie: czy podobnie dzieje się bez OC ? Jeśli tak - to będzie dowód na praktyczne zaobserwowanie jak działa w rzeczywistości równanie Arheniusa. Zakładając, że twój procesor pochodzi z końca produkcji - to ma już co najmniej 7 lat - co oznacza że bez podkręcania i stresu termicznego - czyli pracując w normalnych według producenta warunkach, powinien powoli dobiegać końca swego żywota.

To tyle jeśli chodzi o moje przypuszczenia na podstawie podanych informacji.

Oczywiście nie da się jednoznacznie bez testów powiedzieć: to jest przyczyna twoich problemów, ale … jak dla mnie ta teoria pasuje tu najlepiej, ale by ją potwierdzić, potrzeba chłodzenia które utrzyma temperaturę na poziomie 80 stopni, co przy podkręconym Q6600 może być ciężkie do osiągnięcia.

Ustawię procesor na wszystko standardowe tj. domyślne taktowanie i napięcie i dam screeny z OCCT.
Edit: Daje linka do hostingu, bo tutaj nie wiem czemu nie chciało wrzucić http://imgur.com/a/rQkVe
Edit2: Zaobserwowałem że gdy nie gram to procesor jest na taktowaniu ok. 1,6 GHz, jak coś robię to się ono zwiększa do 2,35 GHz nie wiem czy to normalne.

Po pierwsze nikogo nie obrażam, ale dla mnie nie jesteście programistami.

 

  1. Pełna deinstalacja CCC [Cataliyst Control Center] [przy udziale iObit Uinstaller].

  2. Wysoka wydajność [Panel sterowania - typ zasilania]

  3. Usunięcie oszczędzania baterii

  4. Wyłączenie Bluetooth i Wi-Fi [Usługi] [Ręcznie poprzez mananger zadań lub przy pomocy WinPatrol].

  5. Wyłączenie przycisku SaveTree [Niby ekologiczna usługa] [Przycisk występuję w niektórych laptopach].

  6. Wyłączenie PlaysTV. [Program dołączany do sterowników niektórych kart graficznych].

  7. Wyłączenie usługi Turbo w Opera. [Najlepsza przeglądarka internetowa].

  8. Instalacja O & O Shut Up.

 

x) Dzięki tym zabiegom wasz system przyśpieszy o 80% !!!