Wszystkie gry wyłączają się po jakimś czasie

Witam, moja specyfikacja komputera:

Intel Core 2 Quad Q6600

2x2gb ddr 3 OCZ Gold Edition 1333mhz

Płyta głowna MSI G41-p25

Karta Graficzna Geforce Gtx650 Ti Boost

OCZ Fatal1ty 550W Bronze 80+

 

Tak jak w temacie, niezależnie od tego w co gram, gry wyłączają mi się po 20-80 minutach gry. Nadmieniam, że nie jest to spowodowane temperaturą komputera ani brudem na podzespołach. Wcześniej posiadałem kartę graficzną MSi 430 gt i problem był ten sam, zmieniłem ją w nadziei, że problem ustanie. Niefortunnie nawet po wymianie, nic się nie zmieniło. W zasadzie nie wiem już które podzespoły mam podejrzewać. Przesiadłem się również z procesora Intel core q3300 bo problem już wtedy mnie irytował. Czy spalona jest płyta główna ? Czy może dysk twardy ? Z wielką chęcią przetestuje komputer programami jakie mi polecicie. Tak więc, proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. 

A Q6600 masz kręcony? coś innego?

 

A jak się wyłączają, co się dzieje,komunikaty?

 

I nie za bardzo ostatnio ufam zasilaczom OCZ, więc trzeba by sprawdzić kompa na innym.

 

Wklej tu smart dysku z HD Tune, opcja health.

 

Wklej zdjęcie z HWMonitor pod obciążeniem.

 

Wklej zdjęcie po jednym przebiegu z memtest86.

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

Jeśli chodzi o podkręcanie to owszem był podkręcany, płyta główna ma w sobie przyciski do overclockingu. Uwagę musi tutaj zwrócić fakt, że tymi przyciskami bawiłem się stosunkowo niedawno, a więc to nie jest tego wina. Obecnie procesor jest ustawiony na normalnych obrotach. Wyskakują typowe komunikaty o zamknięciu programu z powodu zaprzestania działania. Oczezetkę kupiłem razem z procesorem więc to raczej też nie jest jego wina. Jeśli chodzi o HD Tune, to mianowicie, którą opcje wybrać ? Czy wystarczy Ci rubryka Health ? Czy jeszcze jakieś inne ?

 

Tylko ta.

 

Podstawa w takim przypadku to zasilacz i niestety trzeba sprawdzić kompa na innym. Wrzuć wszystkie screeny, zobaczymy.

 

 

Może to również być problem płyty lub systemu - szeroki wybór możliwości.

Rozumiem, w takim razie przetestuję komputer i zamieszczę wyniki jeszcze dzisiaj. Widzę, że trochę się to zejdzie, a więc do później !

Dodane

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/843/ejcl.jpg

Tutaj zamieszczam oba programy. Sprawdziłem także w Hd tune opcje error scan i ta nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Teraz zabiorę się za ostatni program.

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta. Dodatkowo proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bardzo nieczytelne zdjęcia - jeszcze raz i porządnie:

  1. Zasilacz - napięcia zmierzysz miernikiem cyfrowym, bo program podaje dziwne wyniki?

  2. W pozycji smart 01 powinno być zero, więc możliwe. że coś się dzieje z powierzchnią dysku.

  3. Temperatury wyglądają na OK.

 

Do dysku, dodatkowo test MHDD i wklej zdjęcia z funkcji F8 i po całym scanowaniu powierzchni F4.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/