Wszystkie gry zacinają się, mało FPS na laptopie

Witam! Od jakiegoś czasu większość gier, które niegdyś odpalałem na ustawieniach normalnych ++ nagle na najniższych ustawieniach mają po 20 FPS (łącznie z LoL’em!) Laptopa ostatnio oczyściłem z większości zbędnych gier i programów, które zajmowały zbędne miejsce na dysku. System skanowałem także antywirusami. Moja specyfikacja techniczna: Jest to laptop. Procesor: Intel® Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz    System: Windows 7 x64 bit    RAM: 8GB    Karta graficzna: GeeForce GT640M    Antywirus: Bitdefender FREE Edition    Klasyfikacja: 5,9    Marka: Lenovo    Połączenie internetowe: poprzez Wi-Fi z routerem, nie jest stałe (włączam i wyłączam kiedy trzeba). Gry w których jest powyżej/poniżej 20FPS: Metro Last Light (niegdyś odpalane na ustawieniach normalnych ++), Mortal Kombat Komplete Edition (tak jak z Metro), Minecraft (po 20FPS?! niegdyś po min.80), LoL (20-30FPS?! , zawsze po 60). Z systemem nie startują żadne programy oprócz antywirusa, czyszczony przez: MalwareBytes Anti-Malware, Glary Utilites, Ashampo WIn-Optimizer. Wolna przestreń dyskowa wynośi 430GB (dysk 1TB).

Pobierz HWMonitor odpal.

Odpal grę “pograj” 5 minut zminimalizuj i zrób screena z programu i tu wrzuć :slight_smile:

Pewnie masz dwie grafiki. Może gry uruchamiają ci się teraz na zintegrowanej? Sprawdź.

http://zapodaj.net/63b5cc7810690.png.html

 

Grane troszkę ponad 5 minut w Metro: Last Light (oczywiście na very LOW)

Jest jeden mały problem, a mianowicie nie mogę uruchomić Panelu Sterowania nVidia. Wyskakuje mi błąd: “Explorer.EXE - Nie można odnaleźć aplikacji.” (jest tylko przycisk “OK”, po nacisnięciu go nic się nie dzieje.

 

… dlatego : patrz post snape

Nie rozumiem, ten program (Panel Sterowania nVidia) zwykle uruchamiał się i mogłem zmienić kartę graficzną ze zintegrowanej na “zwykłą”.

Może jest jakiś inny sposób na zmianę karty graficznej?

Natomiast teraz nie możesz … kliknij pcm na pulpicie i wybierz “Rozdzielczość ekranu” a następnie “Ustawienia zaawansowane”. Jeśli zobaczysz tam typ karty Intel, to masz odpowiedź w temacie spadku wydajności. Problem z przełączaniem grafiki - to nieco inna bajka. Możesz zacząć od przeinstalowania sterowników nVidii.

Widzę tam “Intel® HD Graphics 4000” (czyli moją zintegrowaną kartę graficzną?) Teraz żeby ją zmienić powinienem uruchomić Panel Sterowania nVidia, czyli program, który mi nie działa (ERROR: explorer.EXE - Nie można odnaleźć aplikacji) - teraz pytanie: Czy da się to naprawić, i jak?

Czytasz to co się pisze, czy tylko przelatujesz oględnie wzrokiem ?

OK. Już wszystko działa dziękuję za pomoc wszystkim, którzy się udzielali.