Wszystkie ikony skrótów zostały zamienione. Jak to odwrócić?

Witam,

mam bardzo dziwny problem…

Przy instalacji nowszej wersji skypa przestał działać skrót na pulpicie do niego, dokładnie na pasku szybkiego uruchamiania. Więc normalną procedurą chciałem odszukać program na dysku i “przypasować” do istniejącego skrótu. Tak więc zrobiłem poczym nagle zamieniły sie wszystkie ikonki skrótów (na pulpicie jak i na pasku szybkiego uruchamiania) na ikonki skype’owskie to jest jeszcze nie problem. Problemem jest to że te wszystkie ikony nie uruchamiają już programów do których zostały utworzone tylko uruchamiają skype. Jak sie najedzie na ikonke kursorem to w dymku pokazuje sie właściwy program natomiast po kliknięciu uruchamia się skype.

Próbowałem już ręcznie pozmieniać te ikony i ścieżki do właściwych programów(po przez właściwości --> zmień ikone/otwórz lokalizację) ale jak klikam “akceptuj/ok” to nic to nie zmienia, dalej jest to samo.

System to VISTA HP

Zrób przywracanie systemu do chwili sprzed zrobieniem tego naprawienia skrótu.

Niestety nie jest to możliwe, przywracanie systemu zostało dawno temu wyłączone.

Ale już wiem w czym jest problem…

Poprostu w jakiś dziwny sposób skojarzyłem pliki z rozszerzeniem .lnk (czyli skrót) z programem Skype. Jak to teraz odwrócić?

w oknie ustawiania skojarzeń plików nie wiem co ustawić…