Wszystkie kodeki, java etc. w jednym poleceniu - Ubuntu

Ktos tu podawal kiedys komende albo jakis prosty sposob na instalacje wiekszosci potrzebnych kodeków, javy itp, potrzebuje tego gdyz szybko musze miec system w pelni uzywalny. Nawet glupiego dvd nie moge otworzyc, system to ubuntu. Tak wiem ze powinienem przeczytac poradnik, ktory zawsze zapominam, ale nie che mi sie tracic cennych minut zycia.

Swoja droga to dosc ponura refleksja na temat “gotowosci i prostoty” linuksa jakim jest ubuntu, chyba zaczne ludziom polecac takigo linux minta czy platna mandrive bo to naprawde wkurza ze za kazdym razem po powrocie na lina musze sobie wszyskie komendy przypominac do tak podstawowych rzeczy :expressionless:

PS: przepraszam za brak polskich liter, ale mam niesprawna klawiature

Bo pobrałeś podstawową wersję, która w tej wersji nie może zawierać tego typu (niewolnego) oprogramowania. Wersja PL posiada skrypt instalujący wszystkie dodatki. Rozwiązaniem jest Ubuntu Ultimate Edition 1.8, dociągnięcie potrzebnych kodeków i sterowników zajmuje po instalacji 10min i w zasadzie masz już wszystko co ci potrzebne a nawet więcej. Nic nie trzeba wpisywać, automatycznie np flash (pobierasz wtyczki). Poza tym Mint bazuje na Ubuntu. Co do Mandrivy X2.1 to oprócz KDE i paroma dodatkami typu Centrum Rozrywki niczym się nie różni od UE1.8.

sudo apt-get install [nazwa pakietu]

Kodeki - w32codec Żeby zainstalowac kilka pakietów na raz

sudo apt-get install [nazwa pakietu] [nazwa pakietu] [nazwa pakietu] itd.

O to biega?

Lektura

Miałem kilka miesięcy ten system i nikt nie kazał mi za niego płacić ? Dziwne :-o

ubuntu

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

kubuntu

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

Dzieki gothmori, dokladnie o to chodzilo

Phenom, mario@ darujcie sobie takie “rady”…

OTy > kosz.

1984 , a Tobie radzę trochę grzeczniej odnosić się do osób, które poświęcają swój wolny czas, na bezinteresowną pomoc dla Ciebie…