Wszystkie przeglądarki koszmarnie mulą

Witam.

Piszę tutaj, ponieważ sytuacja już mnie przerosła. Nie mam zbytniej wiedzy w tej dziedzinie, próbowałam korzystac z porad w internecie,ale niewiele to dało. Dlatego mam nadzieję, że mi pomożecie, bo to co się u mnie dzieje to już istny cyrk.

Do rzeczy:

Mam laptopa z Windowsem 7 home premium 64-bit , procesor Intel Core i3-2370M CPU @ 2.40 GHz, 4 GB pamięci RAM, karty graficzne AMD Radeon HD 7670M, Intel HD Graphics 3000. Mam go już około roku. Na początku wszystko chodziło w miarę płynnie, wiadomo, bez jakichś rewelacji, ale było ok. Po pewnym czasie zaczęły się drobne przycinki, ale dało się z tym życ. Później stopniowo było coraz gorzej i gorzej, aż w końcu nastała sytuacja, która trwa już od jakiegoś tygodnia - koszmarnie tną mi się wszystkie przeglądarki. Samemu systemowi też czasami się zdarza, ale nie w aż takim stopniu, jak przeglądarkom - zazwyczaj muszę czekac około 5 minut na załadowanie się jednej strony! Nie sądzę, aby to była wina internetu, ponieważ mam w domu jeszcze jednego laptopa i na nim nie ma problemu aż na taką skalę. Mam netię, 50 mb/s. Od samego początku prędkośc ściągania plików nie uległa jakiejś drastycznej zmianie, ale za to wysyłania - koszmar. Probowałam dzisiaj dodac załącznik do maila - około 1 mb i trwało to 20 minut, pomijając już fakt, że zacięła mi się w końcu skrzynka i nie można było tego maila wysłac.

Parę tygodni temu, gdy już było wyraźnie zauważalne spowolnienie pracy komputera, zabrałam się za jego ,naprawę’’. Zrobiłam defragmentację dysku, pousuwałam masę zbędnych programów i plików. Ściągnęłam CCleanera, którego używam codziennie do dziś (czasem usuwa nawet około 1 GB), skonfigurowałam programy uruchamiające się wraz ze startem systemu, zainstalowałam na nowo przeglądarki, pościągałam też jakieś programy typu Spybot [ktory w sumie na nic się nie przydał], Gmer[sciągnęłam dzisiaj] i masę innych, ktore też niewiele pomagają, z każdym dniem jest coraz gorzej. Uzywam antywirusa Avast i firewalla Comodo. Skanuję codziennie komputer i nie wykazuje żadnych wirusów.Zależałoby na tym, żeby nie formatowac komputera.

Tyle byłam w stanie sama zrobic, głębiej boję się grzebac bez porady fachowców, stąd jestem na tym forum. Zdaję sobie sprawę, że istnieje masa takich wątków, ale niestety nie potrafię z nich skorzystac, już pomijając prymitywny fakt, że na szukanie pomocy w istniejących już wątkach, z moim problemem zajęłoby masę czasu. :frowning: Proszę o pomoc i wyrozumiałośc.

Pozdrawiam

Dodane 13.03.2013 (Śr) 23:14

Zapomniałam dodac - jezeli ma to jakies znaczenie- używam Chromea i Firefoxa, ostatnio IE, ktore ku mojemu zdumieniu tnie się najmniej spośrod tych trzech - ale jednak nadal nieznośnie.

Odinstaluj kolejno i sprawdź czy będzie jakaś poprawa.

Tego Spybota również odinstaluj, bo obecnie ten program niewiele potrafi wykryć.

ok, spróbuję, ale będę się bała - czy istnieje możliwośc, że przy braku antywirusa nawet jeżeli nie ściągam w danym momencie żadnych plików, to złapię jakiegoś wirusa? :smiley: poza tym mam tego antywirusa od bardzo dawna i wcześniej było ok. Myslalam nad tym, czy są takie wirusy, których program nie jest w stanie wykryc? Bo przecież taka katastrofa nie bierze się znikąd :evil:

Czesc.

Zostaw sobie tylko Avasta i używaj wbudowanej zapory w Windows 7.W zupełności ci wystarczy.Comodo to zamulacz,przynajmniej kiedyś taki był.Druga sprawa,spróbuj w jakiś sposób zresetować połaczenie ? masz jakiś modem ?,może coś pomoże.U mnie w UPC wystarczy wyjąć wtyczkę na minutę z pradu :stuck_out_tongue: .

Czasami [bardzo rzadko] tracę połączenie, wtedy wyjmuję wtyczkę modemu na chwilę i wszystko wraca do ,normy’’-tzn połączenie wraca, ale zamula jak dawniej. Ok, odinstaluję najpierw Comodo, a jak niewiele pomoże, to spróbuję i Avasta.

był do pobrania z Komputer świat program do czyszczenia rejestru-"Athtek registry cleaner"wg.mnie o niebo lepszy od CC cleaner a ilość śmieci jakie wykrywa są naprawdę duże.Można pobrać wersję trial 15 dniową -http://www.athtek.com/registrycleaner.html#.UUFirVdBzGs

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html -użyj tego skanera w obu wersjach,tzn.bodajże szybki i dokładny skan.Możesz wypróbować także,użyj tego programu i kliknij USUŃ

Antywirusa ja polecam AVG-przy Avascie,mam złe skojarzenia.Zapora tak jak pisał leda79 -wystarczy w zupełności.A coś mi się przypomniało-czy jak miałaś Comodo,to czy miałaś zaporę windowsa wyłączoną?Nie powinno być włączonych dwóch zapór jednocześnie !

Do czyszczenia polecam- http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili … 13276.html :smiley:

Wypróbuj ten program- http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Sev … 16981.html

Prędkość neta sprawdzisz,jak wpiszesz w google-speedtest.net