Wszystkie skróty plików exe zmieniły się na .lnk

Witam. Jak w temacie wszystkie skróty plików exe zmieniły się na .lnk. Chciałem rozwiązać problem programem UNASSOCIATE FILE TYPE ale gdy pobieram ten program w winrarze i chce otworzyć tą aplikację nie da się gdyż jest też w formacie lnk.

Skróty od plików exe normalnie mają rozszerzenie LNK.

No tak ale gdy pobieram ten program ze strony producenta to normalnie pobiera się w winrarze. Otwieram i gdy próbuję otworzyć Unassoc.exe to ma on ikonę białej kartki otwieram i w lewym górnym rogu ekranu wyskakuje WinRAR: komunikaty diagnostyczne Nie można wykonać ,C:\Users\user\AppData\Local\Temp\Rar$EXa0.83\Unassoc.exe" :frowning:

 

Nie wiadomo po co pobierasz ten program, bo skróty zawsze mają rozszerzenie LNK.

Jestem w tym RstAssociatons i co mam zrobić aby naprawić rozszerzenie zaznaczyć scr i restaurer ?

Czy potrafisz czytać? Nie wiadomo jaki masz problem?

Dzięki za te Unassoc.scr da się otworzyć. Ogólnym problemem jest to że wszystkie ikony to białe kartki, o to chodzi. Więc jak mam rozwiązać problem białych kartek zamiast normalnych ikon programów np biała kartka zamiast tej ikony ccleanera. :frowning: I tak jest ze wszystkimi  programami.

Jeżeli chodzi o ikony na pulpicie to zaznacz rozszerzenie LNK.  Kliknij Remove file association (User) i zrestartuj komputer.

A co jeśli nie będzie się dało Remove file association (user) ??? ;) 

Wykonaj przywracanie systemu.