Wszystkie Visty na jednej płycie

no ok morze i macie racje !!tylko dlaczego ms dał taką opcje w instalatorze że można sobie viste instalować bez wprowadzania kllucza. nawet na dp bylo opisane jak przełużyć ten okres 30dni na 120dni i pisali ze bylo to legalne wiec to mnie chyba zmyliło.

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 11:35

właśnie napisałem meila do ms zobaczymy co oni na to

Dokładnie

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5890

jeśli na dp piszą że to legalne to mozna skonczyc temat :slight_smile:

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 22:37

ale poczekajmy na meila

to jest caly meil wraz z odmowiedziami i na to wychodzi ze jednak ja mialem racje. ktos tam piwo mial stawiac. :smiley: bo to jest ewidentnie dowod :lol:

wszystko wyjaśnione więc uważam temat za zamknięty bo i tak znacznie odbiegł od tematu :slight_smile:

Mam nadzieję, że kilka osób wyciągnie z tego naukę i zanim wypowie się w temacie o którym nie ma pojęcia, to zastanowi się trzy razy.

Postanowiłem odgrzać ten temat:

Wiedza i logiczna interpretacja nie zawsze jest zgodna z oficjalnym stanowiskiem firmy Microsoft, które wg mnie nie jest do końca konsekwentne.

W dalszym ciągu będę wskazywał na planszę z instalatora Windows Vista (być może będzie to zmienione w SP1), gdzie napisane jest wyraźnie: “Edycja kupionego systemu Windows została wybrana”. Bez zaznaczenia tej opcji dalsza instalacja nie będzie możliwa.

Zatem, jeżeli kupiłem edycję Home Basic, a zaznaczyłem edycję Ultimate w celu przetestowania i potwierdziłem de facto nieprawdę to czy to jest zgodne z logicznym rozumowaniem?

Postuluję, aby w Service Packu 1 dla Visty zmieniono treść oświadczenia na np. “Edycja kupionego systemu Windows znajduje się na powyższej liście”.

I jeszcze jedno. Na pewno nie jest to wersja trial , bo aby skorzystać z powyższej opcji trzeba mieć już wykupioną dowolną edycję Visty.

Poniżej prezentuję odpowiedź Microsoftu na następujące pytanie:

Na forum internetowym pod adresem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=186187 pojawiła się informacja o możliwości przetestowania innej edycji Windows Vista niż tej, na którą wykupiliśmy licencję. Za Panią Justyną Rokicką (Microsoft) cytuję fragment:


"Jeżeli zakupi Pan system Windows Vista to ma Pan prawo instalacji i testowania systemu bez wprowadzania klucza przez 30 dni. Po tym czasie należy wprowadzić klucz zakupionej licencji.


Jeżeli licencja testowana jest w innej wersji niż produkt zakupiony, konieczna będzie ponowna instalacja produktu w wersji zakupionej"



W związku z powyższym stwierdzeniem pracownika Microsoftu mam pytanie czy taka czynność, którą wykonam będzie w pełni legalna:


Kupuję Windows Vista Home Basic OEM. W trakcie instalacji nie wpisuję mojego numeru seryjnego produktu, a w chwili pojawienia się okienka z prośbą o wybór zakupionej edycji (żeby była jasność, chodzi mi dokładnie o tę planszę: http://www.vista.pl/upload/fck/File/install3_big/20.jpg) wybieram edycję Ultimate i oczywiście zaznaczam okienko "Edycja kupionego przeze mnie systemu Windows została wybrana". Prawdę mówiąc wg. mnie mijam się z prawdą, ale ww. interpretacja pracownika Microsoftu zakłada, że mogę wybrać także możliwość w celu przetestowania systemu. Teraz mimo, iż kupiłem edycję Home Basic to faktycznie na moim komputerze jest obecna edycja Ultimate przez 30 dni. Pomijam już kwestię przedłużenia tego okresu do 120 dni, bo nie o to chodzi. Po okresie testowania (dla mnie niewystarczającym) "kasuję" Vistę i znowu instaluję edycję Ultimate w celu przetestowania. Załóżmy, że takie testowanie edycji Ultimate trwa w sumie rok, dopiero po tym okresie decyduję się na edycję Home Basic, na którą posiadam licencję.


Podsumowując powyższe, czy mogę testować/używać edycji Ultimate mając licencję na Home Basic? (czy jest to legalne?)


Jeżeli to możliwe to proszę o przedstawienie stosownego zapisu w licencji Windows Vista OEM.

Oto odpowiedź Microsoftu:

Z powyższego wynika, że w Wasza interpretacja wygrała. Moje dociekania okazały się sprzeczne ze stanowiskiem Microsoftu.

Mimo to jestem zadowolony, bo to stanowisko jest także korzystne dla konsumentów.

PS.

Proszę o kontakt mailowy z adresem, na który mam dostarczyć piwo :slight_smile:

disable

Rany jak oni motają.

Czyli żeby było wszystko jasne .

Przykładowe założenia :

  1. Kupiliśmy windows Vista home basic, chcę przetestowac windows Vista Ultimate, nie wpisuję klucza produktu, bo nie mam licencji na tą wersję, i korzystanie z ultimate nawet do 120 dni będzie legalne, (120 dni, przedłużamy przez odpowiedni wpis w lini komend)

I to jest Legalne.

2.Nadal nie za bardzo zas wiem, mam Vistę basic (przykład) English, a chce mieć polską wersję, pożyczam płytkę od znajomego, z edycją polską i instaluję ją z wykorzystaniem mojego klucza, rozumiem że to też będzie legalne ?

  1. Odnośnie lapków i Vistyt dostarczonej ze śmieciami typu nero, e.t.c , jesli producent nie wysyła czystych instalacji systemu windows vista, tylko z preinstalowanym oprogramowaniem, a załużmy mam licencję na windows vista basic, wystarczy że pożyczę płytkę dvd Visty (czysta instalacja) i zainstaluję system na swoim cd keyu, i to będzie legalne także prawda ?

Bo jeśli patrząc na prezentację Pana Dominika Sołtysika, dwa ostatnie punkty, także będą legalne, bo microsoft głównie patrzy na klucz produktu, a nie skąd mamy płytkę, :roll:

Zaś wtedy jak dzwoniłem na infolinię Microsoftu, konsultantka inaczej mi mówiła, czyżby nie byli zsynchronizowani ze sobą pracownicy Msa, i każdy mówił co innego ? :lol:

Tylko komu w takiej sytuacji wierzyć ? :stuck_out_tongue:

Jeden mówi że można, drugi że nie, hehe, i kto tu ma racje ? :?