Wszystkie Visty na jednej płycie

Znalazłem gdzieś u Was na forum, że wszystkie wersje visty są na każdej płycie, czyli na płycie od vista basic jest też:

  • home premium,

  • business

  • i ultimate. Itd.

Czy to prawda??

I napisane było też, że instalator rozpoznaje, którą wersję ma zainstalować po key’u który wpiszemy.

Czy znaczy to że jak mam Home Premium PL BOX i wpisze key’a od ultimate to będę miał ultimate?? Bardzo mnie to zastanawia :slight_smile:

tak

ale możesz nie wpisywać klucza i wypróbować sobi przez 60dni ultime. wystarczy tylko że podczas instalacji nie wpiszesz klucza :lol: i wybierzesz innną wersje i :x

Zrobiłem tak. Nie wprowadziłem kodu i zamiast Home Premium na którą mam licencję na 30 dni mam Ultimate. Zobaczyłem i starczy. Co mam teraz zrobić aby zrobić z tego legalnę Home Premium na który mam klucz licencyjny bez utraty zapisanych już teraz danych?? Proszę o odpowiedź.

na partycji systemowej te dane? chodzi o zainstalowane programy?

Chodzi mi o to aby zamienić za pomocą lucza vistę ultimate na home premium by nie istalować visty jeszcze raz.

Zapomniałeś jeszcze dodać, że taka procedura jest nielegalna :?

http://www.vista.pl/upload/fck/File/install3_big/20.jpg

A dlaczego nielegalna? Przecież to jest wtedy trial. Ludzie z Microsoftu nie są głupi. Wbrew pozorom, chcą zarabiać pieniądze i nie zrobią nikomu prezentu. A jak ktoś sobie kupił Viste Starter, to może wypróbować Ultimate przez 30 dni i może sobie kupić, jak mu się spodoba. Taka reklama. Nie ma według mnie w tym nic nielegalnego.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Tylko, że w Polsce nie było jej w sklepach.

Ta… na pewno :smiley:

Ale wg prawa jest inaczej. Załatw sobie licencję Visty i poczytaj. Jak znajdziesz wyrażenie: “trial 30 dni” to stawiam piwo :wink:

No to niby dlaczego to jest co ? po za tym piszę samo że nie musisz wpisywać klucza żeby sobie przetestować Viste, tak samo można było testować XP tylko że w wersji OEM, masz wtedy 30dni na zakupienie i aktywacje kluczu.

Nie interesuje mnie Twoje piwo, disable. Nie musisz stawać człowiekowi, który posiada browar.

Dokładnie, jest napisane, że nie trzeba wpisywać klucza, żeby zainstalować Vistę, wtedy jestnad po trzydziestu dniach zostanie ona ograniczona. Czyli to jest cholerny Trial!

Sorry Panowie, ale chyba nie czytacie uważnie. Nawet w okienku podczas instalacji jest napisane wyraźnie:

http://www.vista.pl/upload/fck/File/install3_big/20.jpg

"W przypadku pominięcia wprowadzania klucza produktu teraz, upewnij się, że została wybrana kupiona edycja systemu Windows. Jeśli zostanie wybrana zła edycja, będzie konieczne kupienie tej edycji lub ponowna instalacja poprawnej edycji systemu Windows później, co może spowodować utratę plików oraz informacji."

Dla mnie powyższa informacja jest jednoznaczna i nie ma nad czym dyskutować.

i

Pytam po raz kolejny i ostatni, skąd pozyskaliście te informacje? Jeżeli nie przedstawicie argumentów to nie ma o czym rozmawiać, a temat jest do zamknięcia.

tu jest wyraźnie napisane ze jak nie wybierzesz swojej wersji to po upływie tych 30 dni będziesz musiał kupić nowa licęcje lub przeinstalować system do wersji jaką posiadzasz. a nielegalne by było gdybyś ten czas 30 dni w jakiś sposób przedłużał. tam nic nie pisze że nie wpisywanie klucza jest nielegalne. :o

Twoja dokładność i rozumienie prawa Adamie Radzikowski , jest wątpliwej jakości.

Więc kolego-autorze-posta możesz sobie śmiało testować wszystkie wersje systemu, ale nie dłużej niż 30 dni, bo zaczniesz łamać prawo.

SCPx

kolego bzdury gadasz.

Jak by tak było, to można by było ściągnąć system z serwerów microsoft jako trial, dlaczego do tej pory jednak triala nie ma ?

Nie znasz się na licencjonowaniu, to nie gadaj, bo wprowadzasz w błąd.

Nawet podczas instalacji systemu jest wyraźnie napisane, że jeśli niewprowadzasz klucza produktu, to musisz zaznaczyć opcję, że wybrałeś wersję systemu która została zakupiona.

Ale jak wybierzesz nie tę wersję systemu którą posiadasz, to musisz kupić brakującą licencję, albo wrócić do swojej wersji systemu i masz na to 30 dni.

SCPx

Nie jest tak jak sądzisz.

A jak masz jeszcze jakieś wątpliwości dzwoń do działu licencjonowania microsoft .

Jak już mówiłem, wersji trial nie ma, i nie wiadomo czy będzie ;]

A żebyś wiedział, że zadzwonię.

Dlaczego wyrwałeś jedno zdanie z całego kontekstu? Na siłę chcesz udowodnić swoją rację? Miej honor i przyznaj się, że źle myślałeś. Przecież nikt za to nie wsadza za kratki.

Sorry, nie jestem prawnikiem… niestety nie dane mi było studiować na tym kierunku…

Ale za to widzę, że Ty jesteś adwokatem lukaszczecin…

Muszę stwierdzić, że moja dyskusja z Wami (SCPx, lukaszczecin) dobiegła końca na tym forum. Ja podałem pewne informacje. A czy będziecie je stosować to Wasza sprawa. Mam jednak prośbę, proszę nie wprowadzajcie innych w błąd.

Są tu osoby, które prowadzą firmy i można tylko wyobrazić sobie sytuację, gdy pracownik X zastosuje się do Waszych rad… w razie kontroli nie pomoże tłumaczenie, że na forum Y dostał takie informacje jak legalnie obejść instalację Windowsa.

Pamiętajcie, do Waszych drzwi Policja ani BSA nie zapuka. Do innych niewykluczone…

Większych bredni nigdy nie czytałem.

30 dni to okres wstępnej prolongaty aby odroczyć aktywację systemu na czas instalacji wszystkich sterowników (zdarza się że po instalacji sterów od nForce system krzyczy o ponowną aktywacje) oprogramowania i ewentualnie upgradu sprzętu - i nie ma ten okres 30 dni nic z prawem do używania zakupionego oprogramowania.

Jeżeli zakupiłeś system w wersji np. Ultimate to masz prawo do używania tej właśnie wersji. Jeżeli natomiast świadomie instalujesz inną wersję produktu (prawdę mówiąc instalujesz fizycznie inny produkt za który nie zapłaciłeś odpowiedniej ceny i na który nie masz prawa użytkowania) łamiesz w ten sposób prawo w ewidentny sposób, nie mówiąc już że podczas instalacji takiej innej wersji akceptujesz postanowienia umowy licencyjnej której nie nabyłeś (równie dobrze możesz nie kupować visty i zassać ją z p2p). Licencja w wyraźny sposób nie daje ci prawa testowania produktu przez X okres czasu, jak na przykład licencja na Windows 2003 Serwer w wersji Triall.

A takie tłumaczenie sobie 30 dniami to oszukiwanie samego siebie.

Powtarzam - NIE MASZ PRAWA INSTALOWAĆ WERSJI PRODUKTU KTÓREJ NIE NABYŁEŚ - nawet instalować, już nie wspominając o używaniu (używanie niezakupionej wersji - pirackiej oprogramowania jest naruszeniem prawa)