Wszystko działa, tylko filmy nie


(Anonim1518) #1

Otóz moja koleżanka ma komputer na którym wszystko działa sprawnie i normalnie, oprócz odtwarzania filmów i innych plików video. Gdy próbuje włączyć jakis film (lub inny plik video) to komputer zaczyna jej bardzo ścinać, niekiedy wręcz się zatnie i trzeba go restartować. Głos w filmie jakby leciał, ale też bardzo się ścina, a obrazu nie ma ... Napewno nie jest to wina kodeków czy owych plików video, których nie idzie odtworzyć, bo sprawdzała, chyba że są jakieś inne, mało lub w ogóle nieznane kodeki, które mogą tu zdziałać cuda? Czy obejdzie się bez ponownego instalowania systemu :?: Proszę o pomoc.


(aju) #2

Niech koleżanka odinstaluje kodeki któe obecnie ma w systemie, a następnie zainstaluje paczuszkę.

Podczas instalacji wybierzcie profil instalacji na full (lub coś w tym stylu: chodzi o to aby zainstalowały się wszystkie kodeki).

Format to w tej chwili najgorsza rzecz jaką możecie zrobić ;]


(Mayster X) #3

a jaki koleżanka ma sprzęt tj. komputer ??

Opis :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

Narazie bym nie polecał instalacji ''tej paczuszki''

Tylko to :

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=301

Gdyby to nie pomogło to wtedy zastosować porade aju (po wcześniejszym odinstalowaniu ffdshow )

... :wink:


(Danielm86) #4

to tak

beznadziejny pomysł

Zainstaluj program All Player (ściągniesz kodeki przez ten program)

i ściągnij DivX 6.2

Wszystko na vortalu


(aju) #5

wielu osobom pomogła instalacja podobnej paczki ( tej lub ace pro) więc wcale nie taki znowu beznadziejny pomysł. :evil:

Nawet mi pomogła jej instalacja, gdy nie chciało mi się szukać do każdego filmu osobnego kodeka a allplayer nie raził sobie z ich znalezieniem


(Anonim1518) #6

All Player i Divx i jeszcze ffdshow, oczywiste że już tego próbowałem i nie pomogło, dlatego zamierzam dzisiaj u niej spróbować zainstalować tą paczuszkę od "aju" ale przedtem odinstaluje kodeki w normalny sposób poprzez Dodaj/Usuń, bo nie chcę się bawić jakimś Driver Cleaner, bo to nie jest mój komp a nie chcę tam nic zepsuć.