Wszystko muli, start, internet

Dzięki … ale ja nie mam pojęcia co oznacza, że pliki sa niepodpisane.

Zanim kogoś nazwiesz następnym razem leniem śmierdzącym …pomyśl.
Jeśli nie mam prawa administratora na komputerze to nie mogę tez stworzyć dodatkowej partycji na którym zapisałbym kopię zapasową.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za chęć pomocy.
Może podsumuje trochę, bo mam wrażenie ze niektórzy mnie proszą bym strzelał do muchy z armaty …ale może się mylę.
Komp by kupiony w USA na początku 2018 roku i tam użytkowany przez 2 lata. Windows jest w 100% oryginalny.
Na forum napisałem z 2 powodów- komputer bardzo wolno działał, szczególnie się uruchamiał baaardzo wolno, a po ostatniej aktualizacji systemu w przeglądarkach nie działa wideo (cokolwiek uruchamiam, leci z głosem, ale obraz jest czarny).
Problem pierwszy dzięki kilku waszym sugestiom stał się mniej istotny ponieważ po odinstalowaniu kilku zbędnych oprogramowań komputer działa szybciej (nie jest to mistrzostwo świata, ale jest w miarę ok).
Problem z wideo wciąż istnieje i jestem na 99,9999% pewien, że pojawił się po ostatniej aktualizacji. Wcześniej problemu nie było.
Komputer przez ponad 2,5 roku działał na tyle sprawnie że nie musiałem nawet się zastanawiać czy mam prawa administratora, a kiedy raz coś nie zadziała w USA “online widnows support” naprawił co było nie tak (może wtedy coś nagrzebali z tym administratorem).
Teraz piszecie, że mam niepodpisane pliki …pewnie tak, ale ja nawet nie wiem czym to się je.
NIE MAM uprawnień adminstratora i wileu rzeczy nie moge zrobić jak już pisałem kilka razy …co nie znaczy że jestem leniem.

Jeśli nikt nie wie jak w tej sytuacji mi pomóc, rozumiem.
Ale może podpowiecie czy i jak moge spróbować znaleźć ostatnią aktualizację i ją cofnąć ? Gdyby sie to udało, widziałbym czy wideo zadziała, czy nie i wtedy bym wiedział czy to powód.

Raz jeszcze dzięki!

kopie nie trzyma sie na innej partycji !!
Tylko na nośniku zewnętrznym albo dysku który nie jest podpięty do kompa.

Bo jak będziesz miał wirusa to ci rozwali kopie lub po prostu dysk też może naturalnie się zepsuć

  • otwórz Ustawienia (poprzez meny Start lub skrót klawiaturowy Windows + I)
  • wejdź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia , a następnie do Windows Update
  • wybierz funkcję “Wyświetl historię aktualizacji”
  • wybierz funkcję “Odinstaluj aktualizację”

Poza tym, faktycznie zrób sobie reset systemu z funkcji - “odzyskiwanie” jest wiele możliwości, a jak nie zadziałają to postaw system od nowa.

Tutaj jeszcze opcje naprawy niepodpisanych plików (wcześniej wszedłeś nie na uprawnieniach administratora - a na takich trzeba to robić).

Uruchom wiersz polecenia jako (administrator).
W wierszu poleceń wpisz kolejno:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

Tutaj możesz wrócić do punktu przywracania.

Naciśnij klawisze win+r i wpisz komendę rstrui . Postępuj zgodnie z poleceniami kreatora w celu wykonania przywracania systemu do punktu w czasie sprzed wystąpienia problemu.

Przeczytaj uważnie, reszta też.
FRST wykazuje że twój Windows 10 w wersji 2004 to kompilacja 19041.1.
To nie jest wersja stable czyli stabilna. To jest pierwsza przymiarka do wersji 2004 udostępniona w grudniu 2019 r. niejawnym testerom. To nie jest wersja majowa udostępniona publicznie
Chcesz żeby działało to zaktualizuj do wersji NORMALNEJ. Z maja 2020 r.. Co najmniej.

nieststy nie pozwala mi aktualizować, wyskakuje błąd


Przeczytaj ale moim zdaniem w twoim przypadku zostaje tylko ostatnia możliwość.
FRST pokazuje ze nie masz normalnej wersji tylko insiderską i to starą

Zainstaluj complete internet repair, zaznacz repair Windows / automatic updates i rozpocznij naprawę. Mnie zazwyczaj pomaga jak są błędy w Windows Update

Zmarnowane dni, zyskane szanse. Po co kombinować, nie wiem czy warto się bawić i potem mieć problemy.
Jakieś skany, długo się uruchamia itd. Jeżeli chcesz to zrobić to tylko czysta instalacja. :wink:

A teraz ?

http://wklejto.pl/865063
http://wklejto.pl/865064
http://wklejto.pl/865065

1 polubienie

Pliki prawidłowe ale pewnie problemy z aktywacją?

aktywacją czego ?

Systemu. W logu znalazłem informacje o błędzie pozyskania licencji i błędzie aktywacji więc tak pytam.

nie, nic takiego nie zauważyłem, tylko mi przy uruchomieniu krzyczy ze bład połączenia z onedrive czy coś takiego

Odinstalowałem i już nie krzyczy :slight_smile: