Wszystko muli, start, internet

Uruchamianie komputera trwa kilkanaście minut, ładowanie stron czasem też tyle. Gdy odczekam na naście czy tez dziesiąt minut wtedy komputer działa w miarę normalnie, ale i tak wolno dość.
Dodatkowo, chyba po jakieś aktualizacji nie działają pliki wideo, jest głos, nie ma obrazu.
Na marginesie FRST zapuszczone rano skończyło po o 12 godzianach skanować
Poniżej obowiązkowe logi.
Z góry dzięki za pomoc.

http://www.wklejto.pl/862157

http://www.wklejto.pl/862158

http://www.wklejto.pl/862159

1 polubienie

Grubo musiałeś system zapuścic. Ja bym na Twoim miejscu, od razu formatował dysk i instalował system. Nie wchodził też na podejrzane strony bez odpowiednich rozszerzeń do przeglądarki.

Dziękuję za odpowiedź.
Może jednak ktoś zaproponuje jakieś mniej drastyczne rozwiązanie ?

Proponuję, byś przeskanowal system programem AdwCleaner, bądź Malwarebytes. Tak upewnić się, czy coś czasami nie siedzi.

Dzięki. Robię to cyklicznie. Niestety nie pomaga.

Dzięki. To grubszy temat.

Pięć odtwarzaczy, dwa antywirusy i jeszcze pakiet zewnętrznych kodeków - to musi się gryźć…
Ktoś przyjdzie i “zrobi ci porządek”.
Wywal na początek Avasta i pakiet kodeków …zostaw systemowy defender…masz aż pięć odtwarzaczy w systemie…i jeszcze coś obok realteka do audio…

System ma prawo nie działać stabilnie. Dwa antywirusy, to już lekka przesada.

Jeśli Waves MaxxAudioPro Dell, to nie Realtek, bo chyba się nie lubią…trzeba wybrać, ja zostawiłbym Realteka.
VLC na prawdę ci potrzebny?..jeśli już - to po licho ci K-Lite Codec Pack z odtwarzaczem…
VLC ma swoje kodeki, K-Lite to są dodatkowe nie potrzebne kodeki a i system Windows 10 ma to wszystko już w sobie…czyli gryzie się to nie miłosiernie…bałagan w systemie.
Poza tym masz systemowy WMP, i dodatkowy odtwarzacza Windows 10…
Wywal -McAfee WebAdvisor.lnk BAŁAGAN…

Ok, działam. Avast i odtwarzacze
Mam nadzieję, że faktycznie ktoś jeszcze przyjdzie i mi “zrobi porzadek” :slight_smile:

Sam powinieneś zadbać o system. Z głową.

Tak, kumaci koledzy szybko ci podpowiedzą, jak wyczyścić tak zaśmiecony system.
Ja tylko z grubsza spojrzałem, a jest tego dużo…
Poza tym, masz chyba system “nie aktywowany”…ale nie znam się na tyle.

CCleaner, defragmetacja dysku, nowy system albo dysk ssd, nie ściągaj żadnych programów przyśpieszających dysk bo to jest totalny syf, który zaśmieca komputer.

Nie, oczywiście, że format to ostateczność.
Można doprowadzić system powoli eliminując wszystko, co jest zbędne.
Napisz jeszcze dokładniej jaki dokładnie masz system, jakie parametry kompa, jaki dysk SSD, czy HDD.
To jest tak…Windows 10 ma prawie wszystko, czego ci potrzeba.
Nie są potrzebne jak to zrobiłeś, żadne dodatkowe paczki kodeków, ewentualnie jak lubisz - jakiś swój odtwarzacz plików, to OK…jednak systemowy odtworzy ci to co chcesz. Poza tym w systemie jest też ukryty jesze WMP, który możesz aktywować, jeśli nowy ci nie pasuje.
Nie potrzebnie obciążasz system, który właściwie działa OK sam, bez zbędnego balastu…Po co ci Avast?
Systemowy defender ochroni cię na tyle, że jak sam nie wciśniesz mu wirusa klikając głupoty to i Avast cię nie uratuje.

Chyba nie rozumiem…skrótów myślowych Twoich …nie instalowałem żadnych programów przyśpieszających, ccleanera używam od czasu do czasu.
Naprawdę jestem wdzięczny za komentarze i pomoc. Po zdeinstalowaniu wyżej wskazanych programów jest poprawa …ale nie jest tak źle bym miał nowy system mieć.
Nie lubię radykalnych kroków, gdy nie są one potrzebne. Dlatego tutaj jestem i pytam Was, którzy się znacie. Wiele razy uzyskałem tutaj pomoc, dlatego wracam. Ale przyznam, że chyba jeszcze nigdy nikt tu nie zalecał od razu tak radykalnych kroków.
Jak wspomnaiłem, jest już lepiej i za to dziękuję. jeśli ktoś jeszcze zechce zerknąć w moje logi i podpowidzieć co można zrobić, będe wdzięczny.

Przeczytaj edytowany wyżej post.
Daj screena z zainstalowanymi programami, wówczas będzie można podpowiedzieć dokładnie co trzeba odinstalować, żeby system dostał kopa.

A ja myslałem, że to wszystko jest w logach … Widnows 10 home, SSD o ile mi wiadomo, procesor i5 2,5GHz

A czy widać z logów dlaczego po aktualizacji ostatniej windows (tak mi się wydaje) video nie działa ? Jest głos, ale obraz …czarno. Czy mozna to jakos naprawić ?

Poczekaj, pewnie przyjdą kumaci koledzy forumowicze, analizujący logi w sposób profesjonaly.
Ja tylko spojrzałem na to - co masz zainstalowane, ponieważ na logach nie znam się na tyle, żeby je odczytac w takiej formie, która “uleczy twoje rany”.
Tak więc jeśli podjąłeś już pewne kroki odinstalowując na pewno zbędne rzeczy, które ci podpowiedziałem, poczekaj na kolegów, którzy na pewno ci pomogą.
System Windows 10 zainstalowany na dysku SSD musi ci działac bardzo żwawo, bez zająknięć.
I do takiego stanu uda się go doprowadzić z pomocą forumowiczów.
Jakiego programu używasz do odtwarzania plików wideo?
Spróbuj systemowego…
Odinstalowałeś ten codek pack?
Odinstalowałeś VLC?
Musisz mieć ustawiony jakiś główny odtwarzacz, nie wiem jaki a to jest podstawa, w którym odtwarzasz materiał.
Masz bałagan z kodekami i pewnie po aktualizacji zrobił się jeszcze większy.

Drastyczny krok zaproponowałem, ja to wiem. Nie czytałem logów, nie znam się na tym. Format to oczywiście ostateczności. No a po przeczytaniu twojego tematu, to była pierwsza myśl. Wyglądało to źle co napisałeś. Ale zawsze można próbować, bez instalacji systemu “od zera”.