Wszystko o grze gothic

(Matisleszno) #1

Witam, pomyslalem sobie, ze nie jestem jedynym fanem Gothic'a na tym swiecie i, ze sporo ludzi chetnie wymieni sie uwagami. co do tej gry :slight_smile:

Na pytania chetnie odpowiem i pogadam z fanami.

Pozdro for All :slight_smile:

:smiley:

(system) #2

Hehe, witam wsp贸艂fana :stuck_out_tongue_winking_eye: A Gothic 2 te偶 Ci臋 interesuje :?:

(Matisleszno) #3

Oczywiscie :slight_smile: 2 by艂o owiele bardziej rozbudowana, ale uwazam ze jedynka byla najlepsza ze wzgledu na fabule. Ale i tak przy wszystkich czesciach zapominalem o wszystkim i bylem oddany w 100% grze :slight_smile:

(system) #4

To mia艂bym pytanie. W Gothic 2 mi臋dzy latarni膮 morsk膮 a s艂oneczn膮 polan膮 jest jaskinia, gdzie spuszczona jest krata. Obok jest ko艂owr贸t, do otwarcia kt贸rego jak si臋 ju偶 dowiedzia艂em potrzebny jest 艂uj. Pono膰 porcj臋 艂oju ma jeden z k艂贸c膮cych si臋 braci na farmie Akila. Druga porcja jest do znalezienia na statku paladyn贸w. Niestety do statku nie mam dost臋pu, a 偶aden z braci nie mia艂 艂oju. Wi臋c nie mam poj臋cia jak si臋 dosta膰 za krat臋. Czyta艂em gdzie艣, 偶e mo偶na zamieni膰 si臋 w chrabaszcza i przej艣膰 pod krat膮. Ale nigdzie nie znalaz艂em takiego zwoju. Owszem w inne wi臋ksze zwierz臋ta mo偶na si臋 zamieni膰, ale w zwoju chrabaszcza jeszcze nie znalaz艂em. Mo偶e wiesz jak si臋 dosta膰 za t膮 krat臋 :?:

(Matisleszno) #5

Tak wiem, ale niestety przy uzyciu cheata (a moze naszczescie :slight_smile: ) A wiec tak: wciskasz "b" lub inny przycisk, pod kt贸rym wlaczas staty twojej postaci (wiesz, poziom, umiejetnosci itp.) i wpisujesz "marvin" i ponownie naciskasz "b". Nastepnie wciskasz "F2" i wpisujesz "ch" i "g" (tak aby wyszlo "cheat god",poniewaz gra sama za ciebie dodaje nastepne literki)

ponownie wciskasz "F2" i stajesz prze owom krat膮 i wciskasz "k", automatycznie przenosis sie metr za krate. w艂ala :slight_smile:

(system) #6

Ka偶dy spos贸b dobry skoro jest bug w grze, bo na forach 艣wiatowych wszyscy zgodnie twierdz膮, 偶e bracia maj膮 艂uj... A u mnie nie mieli... Tak, czy inaczej dzi臋ki.

PS Jak膮 艣cie偶k膮 pod膮偶a艂e艣 w G2 :?: Paladyn, Mag, czy Z艂odziej :?:

PS2 Trzeba wpisa膰 "Marvin", a nie "marvin"

(Matisleszno) #7

przechodzilem II dwa razy i dwa razy gralem Paladynem, teraz bede przechodzil trzeci raz i mam zamiar Magiem Ognia, obecnie gram w jedynke tez magiem i nie nazekam :slight_smile:

(system) #8

Ja r贸wnie偶 telepi臋 si臋 Paladynem. Jestem ju偶 chyba na 22 poziomie, a jeszcze 偶adnego smoka nie spotka艂em :smiley:

(Matisleszno) #9

aha a co do "marvina to nie: pisze sie "marvin" z malem (w kazdym razie umnie dzialalo :slight_smile: )

(Shadow 82) #10

Ja narazie gra艂em tylko w pierwszego ghotica kilka razy. Ale ci膮gle znajduje co艣 nowego, ostatnio znalaz艂em kolejnego skalnego golema w podziemiu ruin cytadeli ork贸w.

(Matisleszno) #11

Aha, no ja tez odkrywam coraz to nowsze sekrety i inne ciekawe rzeczy (czy np. nowe bledy w grze, kt贸re mozna wykorzystac) Najmniej znam jeszcze dodatek do dw贸jki, chociaz zamierzam nadrobic zaleg艂osci :slight_smile:

(system) #12

A w Gothic 2 jak do tej pory najwi臋ksza sieka spotka艂a mnie w grobowcu Pana Cienia (jako艣 na I si臋 nazywa艂). Grobowiec okala cmentarz z ciekawymi nagrobkami.

(Matisleszno) #13

Nie przypominam sobie, chociaz ja najbardziej w G2 napocilem sie gdy bylem kolonii karnej i walczylem z Orkami, to dopiero byla jazda, ledwo mi sie udalo to przezyc, ale bylo warto-tyle doswiadczenia :slight_smile:

(system) #14

Ten Grobowiec jest niedaleko farmy Onara... I tej zielarki, co mieszka w jaskini. W艂a艣ciwie to w po艂owie drogi mi臋dzy tymi dwoma miejscami.

(Matisleszno) #15

Aha. Musze jak najszybciej skonczyc GI i zaczac grac w II, bo wiele zapomnialem, potem jeszcze "noc kruka" i bede czysty.

Nastepnie mam zamiar skonczyc Baldur's Gate I i Black & White (yeah) :slight_smile:

(system) #16

艁eee BG1 to klasyka... kt贸r膮 przechodzi si臋 z zamkni臋tymi oczami :wink:

(Matisleszno) #17

Ja Baldura zaczynalem kilkanascie razy i nigdy nie moglem tego dokonczyc. Heh

(Jmajdiuk) #18

Popr贸bowa艂em sobie ka偶dej z tych klas, i wbrew temu co wydawa艂o mi si臋 na pocz膮tku, 偶e mag to kiepszczak w por贸wnaniu z takim na przyk艂ad najemnikiem, ale to w艂a艣nie on, po jakim艣 czasie okaza艂 si臋 najpot臋偶niejszy. Wszystkich rozsmarowywa艂 po 艣cianach... :twisted: Ponadto w samej fabule 艣cie偶ki maga jest jakby wi臋cej ciekawych motyw贸w, i mimo 偶e pod膮偶a艂em ni膮 na samym ko艅cu (po raz 3 przechodz膮c gre), to Gothic pokaza艂 kolejne oblicze, wci膮gaj膮膰 nie mniej ni偶 za pierwszym razem :slight_smile:

PS m贸wie o Gothic II bez dodatku 'Noc kruka'

(Matisleszno) #19

Tak wiem, magiem jest ciezko na pocz膮tku, ale potem jak sie rozkreci to jednym uderzeniem powala przeciwnika, ale ja w grach nigdy nie przepadalem za magami i czarami. Uwazam,ze nie ma to jak dobry miecz w reku. :slight_smile:

(Jmajdiuk) #20

W艂a艣nie wydaje mi si臋, 偶e w Gothicu gra magiem wcale nie jest trudniejsza (nawet na pocz膮tku). Faktem jednak jest, 偶e w przypadku tej klasy trzeba dobrze przemysle膰 kolejne awanse, ale nie jest to tak z艂o偶ony proces jak np. w BG albo Neverwinter Nights. (Mag od razu mo偶e pr贸bowa膰 wklepa膰 w ziemi臋 takiego np. czarnego trolla... oczywi艣cie zajmie mu to milion godzin, ale mo偶e podej艣膰 do tego zadania znacznie znacznie wcze艣niej ni偶 najemnik czy paladyn :wink: co wi臋cej bestia nawet go nie zadra艣nie 8) )

PS. a swoj膮 drog膮 ja te偶 jestem raczej zwolennikiem prostego 艂upania wielkim mieczem ni偶 wyrafinowanych technik magicznych :wink: tyle 偶e w GothicuII gra magiem okaza艂a si臋 nadzwyczaj przyjemna i klimatyczna :slight_smile: