Wszystko o grze gothic

Witam, pomyslalem sobie, ze nie jestem jedynym fanem Gothic’a na tym swiecie i, ze sporo ludzi chetnie wymieni sie uwagami. co do tej gry :slight_smile:

Na pytania chetnie odpowiem i pogadam z fanami.

Pozdro for All :slight_smile:

:smiley:

Hehe, witam współfana :stuck_out_tongue_winking_eye: A Gothic 2 też Cię interesuje :?:

Oczywiscie :slight_smile: 2 było owiele bardziej rozbudowana, ale uwazam ze jedynka byla najlepsza ze wzgledu na fabule. Ale i tak przy wszystkich czesciach zapominalem o wszystkim i bylem oddany w 100% grze :slight_smile:

To miałbym pytanie. W Gothic 2 między latarnią morską a słoneczną polaną jest jaskinia, gdzie spuszczona jest krata. Obok jest kołowrót, do otwarcia którego jak się już dowiedziałem potrzebny jest łuj. Ponoć porcję łoju ma jeden z kłócących się braci na farmie Akila. Druga porcja jest do znalezienia na statku paladynów. Niestety do statku nie mam dostępu, a żaden z braci nie miał łoju. Więc nie mam pojęcia jak się dostać za kratę. Czytałem gdzieś, że można zamienić się w chrabaszcza i przejść pod kratą. Ale nigdzie nie znalazłem takiego zwoju. Owszem w inne większe zwierzęta można się zamienić, ale w zwoju chrabaszcza jeszcze nie znalazłem. Może wiesz jak się dostać za tą kratę :?:

Tak wiem, ale niestety przy uzyciu cheata (a moze naszczescie :slight_smile: ) A wiec tak: wciskasz “b” lub inny przycisk, pod którym wlaczas staty twojej postaci (wiesz, poziom, umiejetnosci itp.) i wpisujesz “marvin” i ponownie naciskasz “b”. Nastepnie wciskasz “F2” i wpisujesz “ch” i “g” (tak aby wyszlo “cheat god”,poniewaz gra sama za ciebie dodaje nastepne literki)

ponownie wciskasz “F2” i stajesz prze owom kratą i wciskasz “k”, automatycznie przenosis sie metr za krate. włala :slight_smile:

Każdy sposób dobry skoro jest bug w grze, bo na forach światowych wszyscy zgodnie twierdzą, że bracia mają łuj… A u mnie nie mieli… Tak, czy inaczej dzięki.

PS Jaką ścieżką podążałeś w G2 :?: Paladyn, Mag, czy Złodziej :?:

PS2 Trzeba wpisać “Marvin”, a nie “marvin”

przechodzilem II dwa razy i dwa razy gralem Paladynem, teraz bede przechodzil trzeci raz i mam zamiar Magiem Ognia, obecnie gram w jedynke tez magiem i nie nazekam :slight_smile:

Ja również telepię się Paladynem. Jestem już chyba na 22 poziomie, a jeszcze żadnego smoka nie spotkałem :smiley:

aha a co do "marvina to nie: pisze sie “marvin” z malem (w kazdym razie umnie dzialalo :slight_smile: )

Ja narazie grałem tylko w pierwszego ghotica kilka razy. Ale ciągle znajduje coś nowego, ostatnio znalazłem kolejnego skalnego golema w podziemiu ruin cytadeli orków.

Aha, no ja tez odkrywam coraz to nowsze sekrety i inne ciekawe rzeczy (czy np. nowe bledy w grze, które mozna wykorzystac) Najmniej znam jeszcze dodatek do dwójki, chociaz zamierzam nadrobic zaległosci :slight_smile:

A w Gothic 2 jak do tej pory największa sieka spotkała mnie w grobowcu Pana Cienia (jakoś na I się nazywał). Grobowiec okala cmentarz z ciekawymi nagrobkami.

Nie przypominam sobie, chociaz ja najbardziej w G2 napocilem sie gdy bylem kolonii karnej i walczylem z Orkami, to dopiero byla jazda, ledwo mi sie udalo to przezyc, ale bylo warto-tyle doswiadczenia :slight_smile:

Ten Grobowiec jest niedaleko farmy Onara… I tej zielarki, co mieszka w jaskini. Właściwie to w połowie drogi między tymi dwoma miejscami.

Aha. Musze jak najszybciej skonczyc GI i zaczac grac w II, bo wiele zapomnialem, potem jeszcze “noc kruka” i bede czysty.

Nastepnie mam zamiar skonczyc Baldur’s Gate I i Black & White (yeah) :slight_smile:

Łeee BG1 to klasyka… którą przechodzi się z zamkniętymi oczami :wink:

Ja Baldura zaczynalem kilkanascie razy i nigdy nie moglem tego dokonczyc. Heh

Popróbowałem sobie każdej z tych klas, i wbrew temu co wydawało mi się na początku, że mag to kiepszczak w porównaniu z takim na przykład najemnikiem, ale to właśnie on, po jakimś czasie okazał się najpotężniejszy. Wszystkich rozsmarowywał po ścianach… :twisted: Ponadto w samej fabule ścieżki maga jest jakby więcej ciekawych motywów, i mimo że podążałem nią na samym końcu (po raz 3 przechodząc gre), to Gothic pokazał kolejne oblicze, wciągająć nie mniej niż za pierwszym razem :slight_smile:

PS mówie o Gothic II bez dodatku ‘Noc kruka’

Tak wiem, magiem jest ciezko na początku, ale potem jak sie rozkreci to jednym uderzeniem powala przeciwnika, ale ja w grach nigdy nie przepadalem za magami i czarami. Uwazam,ze nie ma to jak dobry miecz w reku. :slight_smile:

Właśnie wydaje mi się, że w Gothicu gra magiem wcale nie jest trudniejsza (nawet na początku). Faktem jednak jest, że w przypadku tej klasy trzeba dobrze przemysleć kolejne awanse, ale nie jest to tak złożony proces jak np. w BG albo Neverwinter Nights. (Mag od razu może próbować wklepać w ziemię takiego np. czarnego trolla… oczywiście zajmie mu to milion godzin, ale może podejść do tego zadania znacznie znacznie wcześniej niż najemnik czy paladyn :wink: co więcej bestia nawet go nie zadraśnie 8) )

PS. a swoją drogą ja też jestem raczej zwolennikiem prostego łupania wielkim mieczem niż wyrafinowanych technik magicznych :wink: tyle że w GothicuII gra magiem okazała się nadzwyczaj przyjemna i klimatyczna :slight_smile: