Wszystko o płycie Matsonic ms8137c+

Witam

Dostałem płytę główną matsonic ms8137c+ od znajomego i chcę z niej zrobić drugiego kompa. Chciałbym się dowiedzieć jaką ta płyta kartę graficzną bujnie jak jest dla niej najlepsza, jaki procesor pod nią kupić zastanawiam się nad tym http://allegro.pl/item810648299_athlon_ … _lodz.html tylko nie wiem czy go pociągnie i jakie pamięci ram obsługuje chodzi mi o szybkość samych DDR nie SDRAM?? bardzo prosił bym o pomoc w tej sprawie pozdrawiam :smiley:

Producent:	

MATSONIC


Nazwa:	

MS8137C+


Typ gniazda:	

SOCKET A


Procesory:	

AMD ATHLON XP / DURON / ATHLON PLUS


Chipset:	

VIA KT266A + VIA VT8233


Typ pamięci:	

DDR lub SDR


Ilość gniazd pamięci:	

2xDDR/2xSDR


Max poj. pamięci:	

2GB


FSB	

200/266 MHz


Złącze AGP:	

X2/X4


Kontrolry IDE ATA:

FDD	

2x ATA 33/66/100/133

TAK


Karta dźwiękowa:	

AC97 Digital Audio


Porty zewnętrzne:	

2 x PS/2, 

4 x USBBR> 1 x LPT 

1 x RS232

1 x Line in

1 x Mic in

1 x line out

1 x game port


Standard płyty:	

ATX


Szerokość [mm]:	

24


Wysokość [mm]:	

30


Inne cechy:	

Supports on-board Hardware Monitoring and Supports WOL (Wake On LAN) Software power off control,

Power-on by keyboard Power-on by Alarm,

Power-on by Modem Ring On


Regulacja FSB z poziomu BIOSu:	

TAK


Regulacja mnożnika:	

TAK

nie warto kupować tego procka, bo na płycie masz fsb 266, a ten athlon potrzebuje 333 - zresztą jak wszytskie bartony (333 i 400MHz)

a ty potrzebujesz procka na rdzeniu Thunderbird, Palomino, albo Thoroughbred tak by taktowanie jego szyny było równe 266.

dodatkowo licz się z tym, że może być potrzebna aktualizacja biosu, aby obsłużyć procesory o wysokich częstotliwościach.

jesli chodzi o pamięci to najlepiej użyć ddr - generalnie w jakiejkolwiek prędkości - płyta i tak obsłuży max 266.

aha dzięks