Wszystko podłączone i.... nie działa

Witam, mam taki problem. Z kilku różnych sklepów zamawiałem takie komponenty:

C2D E4300

Abit AB9

GoodRam 2x1gb 667mhz

Galaxy 7900GS

WD Caviar 250gb

Huntkey HK-350AP

No i postanowiłem sam go złożyć, z racji tego, iż identyczny zestaw składałem niedawno u kumpla. Kiedy już wszystko podłączyłem, odpalam i… coolery kręcą się przez jakieś 5-7sekund i komp sie wyłącza. Wiecie co to może być? Dodam jeszcze, że na “post” w abicie mam liczbe 87 i świeci się czerwona lampka… Co powinienem jeszcze raz sprawdzić czy dobrze podłączone? prosze o jakieś pomysły/propozycje

Wydaje komputer jakieś dźwięki?

Dysk i napęd podłączone na tej samej taśmie, czy na dwóch?

Podociskaj ramy, grafe.

dysk jest na Sata II, naped na IDE czyli inne tasmy. Komputer nie wydaje zadnych dzwiekow oprocz coolerow oczywiscie

Ten zasilacz jakiś niemarkowy jak na taki sprzęt lepszy byłby amacrox

lol? ten huntkey to najlepszy zasilacz za tą cene ^^^

przy wyłączonym powinno być 00 a czerwona dioda świeci się jak podłączysz zasilacz do prądu(jak odpalisz zaświesi się druga, zielona)

Może nie ciągnie twojego sprzętu ta zasiłka

czlowieku jak masz takie rzeczy gadac to nic nie gadaj :expressionless: ten zasilacz ciągnie duzo mocniejsze zestawy

@

kiedy wlaczam kompa… nie swieci sie zielona lampka ;/ i jest 87 na poscie

ty masz

87

czy

8.7. ?

8.7, wszystko podociskane nie mam pojecia co jest nie tak

MOżE ZWORKI NA płycie, TE OD TAKTOWANIA PROCESORA SA ZA WYSOKO USTAWIONE. JA TAK MIAłEM. WYSTARCZYłO ODPOWIEDNIO JE USTAWIć I POSZłO.

wyglądało by na to że coś z napięciem na CPU nie tak… a proca nie zdążyłeś kręcić:P podłączyłeś dodatkowe zasilanie dla proca( 4pinowe gniazdo powyżej slotów pamięci)

Randeonik

hahahahha kolejny " znafca " huntkey to bardzo dobre zasilacze i nie pozwole sobie na nie złego słowa powiedzieć ( naturalnie dobre w pewnym przedziale cenowo-jakościowym )

;] to nie ta płyta

ale jestem gapa :smiley: nie podłączylem :stuck_out_tongue: zaraz sprobuje ponownie odpalić kompa

jeśli nie podłączyłeś dodatkowego zasilania do grafy to też możesz :stuck_out_tongue: gniazdo masz powyżj PCI-e

7900 z tego co mi wiadomo nie potrzebuje dodatkowego zasilania

no ale jeśli takie gniazdo na płycie jest, to chyba nic nie skodzi…

No to mam jeszcze jeden maly problem, podlaczylem przez IDE nagrywarke + dysk 80gb samsunga i nie odpala mi windowsa.Podlaczony jest jeszcze przez sata WD 250gb na ktorym windows jest zainstalowany.Nagrywarka jest na master a samsung na slave.

a ustawiłeś w biosie botowanie z dysku??