Wszystko podłączone i.... nie działa

(Tele89) #1

Witam, mam taki problem. Z kilku różnych sklepów zamawiałem takie komponenty:

C2D E4300

Abit AB9

GoodRam 2x1gb 667mhz

Galaxy 7900GS

WD Caviar 250gb

Huntkey HK-350AP

No i postanowiłem sam go złożyć, z racji tego, iż identyczny zestaw składałem niedawno u kumpla. Kiedy już wszystko podłączyłem, odpalam i.... coolery kręcą się przez jakieś 5-7sekund i komp sie wyłącza. Wiecie co to może być? Dodam jeszcze, że na "post" w abicie mam liczbe 87 i świeci się czerwona lampka... Co powinienem jeszcze raz sprawdzić czy dobrze podłączone? prosze o jakieś pomysły/propozycje

(Błażej) #2

Wydaje komputer jakieś dźwięki?

Dysk i napęd podłączone na tej samej taśmie, czy na dwóch?

Podociskaj ramy, grafe.

(Tele89) #3

dysk jest na Sata II, naped na IDE czyli inne tasmy. Komputer nie wydaje zadnych dzwiekow oprocz coolerow oczywiscie

(Athlonik) #4

Ten zasilacz jakiś niemarkowy jak na taki sprzęt lepszy byłby amacrox

(Tele89) #5

lol? ten huntkey to najlepszy zasilacz za tą cene ^^^

(rolkass) #6

przy wyłączonym powinno być 00 a czerwona dioda świeci się jak podłączysz zasilacz do prądu(jak odpalisz zaświesi się druga, zielona)

(Athlonik) #7

Może nie ciągnie twojego sprzętu ta zasiłka

(Tele89) #8

czlowieku jak masz takie rzeczy gadac to nic nie gadaj :expressionless: ten zasilacz ciągnie duzo mocniejsze zestawy

@

kiedy wlaczam kompa... nie swieci sie zielona lampka ;/ i jest 87 na poscie

(rolkass) #9

ty masz

87

czy

8.7. ?

(Tele89) #10

8.7, wszystko podociskane nie mam pojecia co jest nie tak

(M Zganiacz) #11

MOżE ZWORKI NA płycie, TE OD TAKTOWANIA PROCESORA SA ZA WYSOKO USTAWIONE. JA TAK MIAłEM. WYSTARCZYłO ODPOWIEDNIO JE USTAWIć I POSZłO.

(rolkass) #12

wyglądało by na to że coś z napięciem na CPU nie tak... a proca nie zdążyłeś kręcić:stuck_out_tongue: podłączyłeś dodatkowe zasilanie dla proca( 4pinowe gniazdo powyżej slotów pamięci)

(Tezarrus) #13

Randeonik

hahahahha kolejny " znafca " huntkey to bardzo dobre zasilacze i nie pozwole sobie na nie złego słowa powiedzieć ( naturalnie dobre w pewnym przedziale cenowo-jakościowym )

(rolkass) #14

;] to nie ta płyta

(Tele89) #15

ale jestem gapa :smiley: nie podłączylem :stuck_out_tongue: zaraz sprobuje ponownie odpalić kompa

(rolkass) #16

jeśli nie podłączyłeś dodatkowego zasilania do grafy to też możesz :stuck_out_tongue: gniazdo masz powyżj PCI-e

(Błażej) #17

7900 z tego co mi wiadomo nie potrzebuje dodatkowego zasilania

(rolkass) #18

no ale jeśli takie gniazdo na płycie jest, to chyba nic nie skodzi...

(Tele89) #19

No to mam jeszcze jeden maly problem, podlaczylem przez IDE nagrywarke + dysk 80gb samsunga i nie odpala mi windowsa.Podlaczony jest jeszcze przez sata WD 250gb na ktorym windows jest zainstalowany.Nagrywarka jest na master a samsung na slave.

(rolkass) #20

a ustawiłeś w biosie botowanie z dysku??