Wszytskie dane z firefoxa jak zapisać w plik i przenieść do nowego systemu?

Witam, chyba czas najwyższy na format komputera, ale nie chce tracić danych z przeglądarki i na nowym systemie od nowa logować się. Najlepiej jakby dało się cały układ aplikacji zachować w aktualnym stanie.

Nie istnieje coś tak bzdurnego jak to powyżej, istnieje instalacja systemu

 

Nawet nie ma jak Ci odpowiedzieć, bo nie ma pytania tam gdzie być powinno.

Ten program zrobi to czego oczekujesz: http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,Program,Windows,12613.html

Aplikacji nie musisz zachować.Wystarczy profil.Zainstaluj Febe i zrób kopię profilu.

Nawet na tym forum widzę jest miejsce dla internetowych hejterów… Chociaż lepiej ci się zrobiło?

 

Prawidłowa kolejność przy ponownym postawieniu komputera na nogi, to format dysku a dopiero potem instalacja systemu.

Dla mnie Instalacja systemu wiąże się od razu z formatowaniem dysku systemowego. Nie rozumiem w jakim celu piszesz takie takie rzeczy.

Pisanie swoich mądrości które nic nie wnoszą do tematu. Być może to powiększa twoje EGO, w takim razie oczywiście masz racje.

 

W TYM miejscu kończę cała dyskusje z tobą na ten temat.

PS. Dzięki za linka, okazał się pomocny.

Wystarczy, że klikniesz Pomoc w Firefoxie i wybierzesz Informację dla pomocy technicznej. Będziesz mieć Folder profili a po prawej - otwórz folder. Wystarczy że zawartość otwartego folderu zaznaczysz cały i skopiujesz. Do jakiegoś gdzieś nowego folderu wkleisz tą całą zawartość. Możesz to spakować, wysłać gdzieś na hosting (pakuj na hasło), czy nagrać na płytę czy pena.

Gdy będziesz już na nowym systemie i pobierzesz Firefoxa, to wystarczy zainstalować przeglądarkę, wejść w pomoc, informacje dla pomocy technicznej, folder profilu - otwórz folder. Pamiętaj wtedy wyłączasz Firefoxa, zaznaczasz zawartość folderu profilu i usuwasz. Z zachowanego folderu pobranego już na nowy system - kopiujesz zawartość i wklejasz wszystko do opróżnionego profilu nowego Firefoxa.

Wielokrotnie to robiłem, nawet przenosiłem tak zawartość profilu między komputerami i miałem zachowane hasła, ustawienia, zakładki, rozszerzenia. To najpewniejszy sposób i zawsze zapas, gdy Firefox zawali się przypadkiem…

 

%appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles\