Wtyczka do przeglądarki CHROME

Dzień dobry,

Używałem pewnej wtyczki do przeglądarki CHROME lecz przestała ona działać (prawdopodobnie została wyłączona/usunięta przez twórcę)
I tutaj pierwsze pytanie: 1) Została wyłączona przez twórcę ? czy 2) Twórca zlecił jej usunięcie i zostało to z automatu u mnie skasowane ? (wtyczka w CHROME jest dalej widoczna, ale nie działa)

Skoro wtyczka nie działa, a jednak jest u mnie w CHROME to czy idzie jakoś ją podejrzeć i naprawić, uruchomić ?
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, że została wyłączona, ale chętnie bym ją wskrzesił.

Proszę o pomoc w tej materii i oświecenie mnie co nieco :slight_smile: Z góry dziękuję.

Możesz próbować zainstalować dodatek/rozszerzenie ponownie z pliku CRX w trybie deweleopera jak znajdziesz go na np.: https://crx.dam.io/

Opcja będzie działać aż Google kompletnie nie wyłączy importowania tak dodatków w stabilnej wersji - a niby coś miał znowu przykręcać śrubę.

Tylko nie gwarantuje, że zachowa się jego konfiguracja.


Co do reszty to nie wiem, możesz sprawdzić czy dalej jest w Google Web Store (nie ma, to ją usunął pewnie autor lub Google).

@krystian3w: dzięki za podpowiedź, znalazłem tam interesującą mnie wtyczkę lecz po ściągnięciu najnowszego pliki .ZIP nie chce się on otworzyć, wyskakuje błąd. Pisze, że skompresowany plik jest nieprawidłowy (i tak ze wszystkimi wersjami)

1 polubienie
  1. wybierz podgląd pliku: “view source” dla najnowszej wersji.

  2. w prawym górnym rogu kliknij w link “CRX

  3. rozpakuj plik crx do jakiegoś folderu i potem:

  4. wejdź na stronę:

    chrome://extensions
    
  5. kliknij tryb programisty / dewelopera

  6. potem załaduj rozszerzenie bez pakietu

  7. dodaj i zobacz czy działa

Bardzo dziękuję. Problem rozwiązany.

1 polubienie