Wtyczka flash nie działa po ponownym włączeniu przeglądarki

Witam

i się zgłaszam z bardzo dziwnym problemem jak dla mnie. Chodzi o Adobe Flash Player, czy nawet Javę.

Nie otrzymuje na systemie powiadomień o tym, że jest dostępna nowa wersja adobe czy silevrlight,

jedynie w notebooku.

Zdarzy się, że kilka dni czy nawet tydzień dwa nie używam laptopa (służy mi głównie do oglądania tv internetowej i transferu plików, gdy formata robię) to Mozilla długo odpala, a jak już chcę sobie odpalić dowolny film, kanał internetowy, tv to ani flash ani silverlight ani java nie włączają się do pracy, dopiero ja odinstaluję i zainstaluję tę sama wersje lub sprawdzam wersje, czy jest aktualna i wtedy aktualizuje i ładnie śmiga, kiedy mam czas to następnego dnia chce tez sobie coś obejrzeć to problem powraca. odpalam przeglądarkę ale zero współpracy z wtyczkami, nie mam pojęcia od czego się tak dzieje. A to jest na prawdę męczące, męczę się z tym problem od kliku miesięcy, ale mówię stop, coś jest nie tak…

może problem tkwi, że mój laptop Acer jest już dość starszy od notebooka, umiera i nie daję rady, nawet w odpowiednim tempie się uruchomić, sama nie wiem.

Czy ktoś zna te sytuacje, miał już podobną i wie o co chodzi?

 

 

“może problem tkwi, że mój laptop Acer jest już dość starszy od notebooka, umiera i nie daję rady”

To nie wina laptopa ani Twoja, to właśnie Twórcy najnowszych przeglądarek postanowili wywalić Javę, Flasha czy Silverlight.

Jeżeli chciało by się używać np. Flasha, to należało by używać starszej wersji Firefoksa i bez aktualizacji.

I powiem tak, że masz rację. Twórcy obecnie postawiają na najnowsze sprzęty, tablety, jakieś tam laptopu i na windows 10. a starsze sprzęty, systemy w tym xp opuścili na amen

Miałam na moim netbooku 10 ale oczywiście “Wielki” samsung nie miał wsparcia dla sterowników pod 10 dla mojego, a szkoda, bo system bardzo mi się podobał, przyjemnie mi się obsługiwało, pracował płynnie, ale no właśnie brak tego [ciach] wsparcia :confused:

Z tego co wiem YouTube już dawno przestawiło się html5, ale żeby tak wszyscy… chyba nic z tego.

“Jeżeli chciało by się używać np. Flasha, to należało by używać starszej wersji Firefoxa i bez aktualizacji.”

no właśnie, która wg ciebie ze starszych wersji jest najlepsza ?

 

Wygwiazdkowanie kilku liter nie czyni z wulgaryzmu pięknego słowa. Przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

wersja 38.0.1 jeszcze działa z tymi wtyczkami, ale może być kłopot ze ściągnięciem jeśli się nie ma własnej kopii bo wszędzie oferują aktualizacje do najnowszej wersji