Wtyczka Flash Player nie działa


(Kmakosa94) #1

Witam, mam problem dla was pewnie banalny, ja nie mogę sobie z nim poradzić. Chcąc obejrzeć mecz ligi mistrzów napotkałem problem, w oknach zamiast obrazu miałem ikonkę o błędzie wtyczki. Zarówno na Chrome jak i na MF był ten sam błąd. Aktualizowałem Flash P jednak to nic nie dało. Wyczytałem w internecie że przeglądarki nie potrzebują już tej wtyczki, która jest wadliwa więc ją usunąłem, jednak problemy zaczęły się pokazywać na innych stronach dlatego program ponownie zainstalowałem. Zauważyłem również że niektóre zdjęcia na stronach typu allegro, gumtree nie otwierają się. Doradźcie mi co mogę zrobić, nie znam się na komputerach, korzystam rzadko więc liczę na wsparcie. Ewentualnie jaką wtyczkę polecacie jeśli również uważacie że AFP jest zły. Dzięki

post-231550-0-65191300-1442439443_thumb.


(Dimatheus) #2

Parala94 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Bogdan_G) #3

Najbardziej prawdopodobne działanie antywirusa w tle może doprowadzić do awarii flasha. Bo to dotyczy równocześnie paru przeglądarek.

Być może działający container Firefoxa sypie błędami i przenosi się to na globalne ustawienia adobe flash player.


(Kmakosa94) #4

Wyczyścilem bufor, nie widzę poprawy. 

Korzystam z przeglądarki Chrome, Firefox był wykorzystany tylko na próbę, chciałem sprawdzić czy problem występuje również na nim. 

Pliku mms.cfg jaki i w.w folderów nie mogę znaleźć

 

Z tymi meczami to akurat było na pokaz. Problem pojawia się również na innych stronach przez co jest uciążliwe. Miniaturki zdjęć na stronach typu allegro czy olx się nie załączają, z normalnymi zdjęciami też są problemy. 

 

Jeśli chodzi o antywirus to korzystam a AVG, wyłączyłem go na jakiś czas i problem nadal występował.


(Bogdan_G) #5

“Pliku mms.cfg jaki i w.w folderów nie mogę znaleźć”

 

Są. Tylko trzeba w opcjach folderów odznaczyć ukrywanie chronionych, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń, a zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Wtedy zastosuj i OK.

 

Żebyś się nie zdziwił ilością pozostałości po odinstalowanych programach.


(Kmakosa94) #6

Okej, znalazłem i wyłączyłem. Ze swojego konta nie mogłem więc zrobiłem to na Administratorze, po zmianie na moje konto wszedłem w ten plik i dopisana formuła widniała. Wyłączylem też ackelerację sprzętową, ale nic to nie dało. Problem nadal występuje, i mam wrażenie że codziennie jest gorzej. Chyba muszę oddać komputer do naprawy skoro się nie znam :stuck_out_tongue:


(Bogdan_G) #7

Czasami wyłączenie AVG nic nie daje. Trzeba go całkowicie usunąć. To jest podobnie jak z java. Zawsze java będzie działać mimo wyłączenia, a nawet zablokowania.

 

Co do AVG, to modyfikuje wiele ustawień, nawet w rejestrze. Znalazłem kiedyś ok 400 modyfikacji zmian w kluczach po tym programie, zresztą odinstalowanym. A jego tuneup, to ma na sumieniu wiele błędów systemowych i przeglądarek.

Zależy, co masz z AVG i jak poustawiałeś.

 

A nie wystarcza blokować szpiegostwo, malware i reklamy paroma dodatkami do przeglądarek? Jeszcze mały program uchecky przypilnuje, żeby nic “samo” się nie zainstalowało. To po co jakiś AVG?

 

Patrz na to z innej strony. Każdy pobrany plik możesz sprawdzać na virus total online pl. Nawet linki. A tam nie jest jedna sierota AVG, tylko 56 antywirusów. Bo AVG przepuści, to LAB pokaże, albo drWEB.

 

Czego nie wpuścisz, to Ci nie wlezie.


(Kmakosa94) #8

Sugerujesz pozbycie się antywirusa i zastąpienie go dodatkami? Dla takiego laika jak ja to dziwny krok, doradź zatem jakie dodatki będą wystarczające i jak pozbyć się błędów stworzonych przez AVG, jeśli możesz oczywiście


(Bogdan_G) #9

https://chrome.google.com/webstore/detail/ghostery/mlomiejdfkolichcflejclcbmpeaniij?hl=pl

https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=pl

http://www.dobreprogramy.pl/Unchecky,Program,Windows,51122.html

 

A to strona virus total online do sprawdzania plików, instalatorów na komputerze https://www.virustotal.com/pl/

 

Do odinstalowania avg AVG Remover http://download.avg.com/filedir/util/AVG_Remover.exe

do odinstalowania avg tuneup TuneUp Remover http://www.avg.com/filedir/util/TuneUp_Remover.exe


(Kmakosa94) #10

Dzięki za chęć pomocy, ale niestety nic to nie dało. Albo już miałem zbyt rozjechany komputer, albo sam pogorszyłem tymi działaniami. Chrom mi się rozleciał, na nic nie odpowiada. Usunąłem. Przywróciłem Firefoxa i z trudem ale daje rade przeglądać internet. Po weekendzie komp leci do naprawy. Jak wróci to wgram podane przez Ciebie dodatki i każdy ściągany program przejdzie przez antywirus online


(Bogdan_G) #11

Bardzo lekki antywirus. Na razie powinien wystarczyć. http://www.dobreprogramy.pl/Crystal-Security,Program,Windows,35715.html

 

Miałem, sprawdziłem. Naprawdę lekki i dość prosty.