Wtyczka flash player - nie można zainstalować

mam problem z instalacją macromedia flash player na ubuntu 6.10 EE

próbowałem w ten sposób:

aplikacje-->dodaj/usuń

ale mimo, że znalazłem tam plugin, nie mogę go zainstalować, ponieważ

i tu jest pies pogrzebany ale ściągnąłem sobie plugin ze strony internetowejhttp://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlashwybierając tam Option 1 próbowałem instalować postępując wg instrukcji zawartej na tej samej stronie, ale mam problem, w momencie gdy wpisuje

./flashplayer-installer

nie dzieje się nic, i instalacja staje w miejscu

proszę o pomoc :?

A spróbuj zainstalować z tego

http://www.psychocats.net/ubuntu/flash

jak sie nie uda to poszukaj jakiejs paczki .deb i napisz jeszcze czy masz 64 czy 32 bitowa wersje Ubuntu to tez wazne jest.

spróbuj programem easyUbuntu 8)

a co do wersji ubuntu to ściągałem wersje pod architekturę procka 64 bitową z racji posiadanego procesora, więc myślę, że mam wersje 64 bity, ale w razie czego powiedzcie proszę, jak sprawdzić wersję :?

szukałem w menu system ale tam dowiedziałem się tylko, jakie są ogolnie wersje ubuntu 6.10 i że mój linux to właśnie Ubuntu 6.10 EE :lol:

Co do ubuntu to miałem go bardzo dawno i nie powiem Ci dokładnie ale to jest podane w wersji jądra

Linux 2.6.18.2-34-default i686 - to 32

a jak koncówka ma x86_64 to to wesja 64 bitowa wszystkie inne to 32 bity. I moja rada na przyszlosć systemy 64 bitowe sa szybsze ale jest z nimi o wiele wiecej problemów np zeby zainstalowac soft musi byc on przystosowany do tej architektury a czesto jest tak ze nie zwraca się uwagi na systemy x64 no i powstaje problem. Rożnica w sybkosci to tylko ułamki sekund a czas stracony na rozne problemy i komplikacje jest spory. Wiec polecam zmienić system na 32 bity

bedzie on pewnie nosił nazwe ubuntu-desktop i386 zwróć uwagę na koncówkę nie może to być x86_64 :lol:

A co do tego flasha to propozycja D@widoS’a jest słuszna. Z tego so pamietam musisz tylko włączyć opcje wyświetlania programów ‘zamknietych’ w easyUbuntu wtedy wyswietli Ci się Flash i wiele podobnych programów takich jak np. java

ale czy wtedy cały system z architektura 32-bit nie będzie przypadkiem wolniej pracował z moim prockiem Amd Athlon 64 3000+ ??

nie

Dokładnie, nie zauważysz różnicy :slight_smile: a oszczedzisz sobie takich problemów.

no to zmieniłem linuxa z tego z architekturą 64 bit na i386 8)

i macromedia flash player zainstalowałem się bez problemu z poziomu przeglądarki :stuck_out_tongue:

temat można w sumie zamknąć