Wtyczka ODF dla pakietu biurowego Microsoft Office 2007

Dobry wieczór, Forumowicze!

Orientujecie się może, czy jest jakaś szansa na wtyczkę ODF do pakietu Microsoft Office 2007?
Czytałem na blogach DP (starych, ale myślę, że w błąd nie wprowadzają), że wtyczka jest płatna…
Ktoś podawał linki do wtyczki od SUN, która rzekomo jest jeszcze na darmowej licencji, ale linki są martwe i nie da się nic zdobyć. Czy ktoś z Was ma wiedzę w tym temacie, ewentualnie jakieś zasoby, którymi może się podzielić?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam Wszystkich!

https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Office-2007-Service-Pack,Program,Windows,28492.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1822934.html

https://support.office.com/en-us/article/Use-Word-to-open-or-save-a-document-in-the-OpenDocument-Text-odt-format-20e5189f-86f8-4d8f-ae74-ea06b7df3b0e#ID0EAABAAA=2016 Jeżeli dobrze zrozumiałem. Generalnie najprościej jest od razu w pakiecie L.O. czy też A.O.O zrobić “save as doc. MS Word” Jak pracowałem z Pakietem Open Office to tak robiłem i dzięki temu nie miałem problemu z przekazywanie dokumentów dalej. Teraz pracuję w WPS Office zarówno na Linuksie jak i na Windowsie bo o nieporównywalnie lepiej współpracuje z pakietami MS Office.

Niestety nie po drodze mi korzystanie z L.O. czy innych tego typu wynalazków, ponieważ korzystam z dokumentów wyposażonych w makra, które poprawnie działają tylko i wyłącznie w Microsoft Office. Myślałem, że instalacja wtyczki rozwiąże problem pewnych babolów pojawiających się w wielu dokumentach.

http://addons.pl/ms-office.php
OpenXML / ODF Translator Add-ins for Office PL
Celem tej wtyczki jest stworzenie “translatora” pomiędzy aplikacjami skupiającymi się na standardzie ODF (OpenDocument) 1.0, a tworzonym przez programy z pakietu Microsoft’u Office OpenXML. Jako plugin stworzony dla całego pakietu, add-in instaluje się dla całego MS Office i działa w podlegających mu MS Word (procesor dokumentów), Excel (arkusz kalkulacyjny) i PowerPoint (kreator prezentacji). Pozwala w nich otwierać i zapisywać format OpenDocument / pliki ODF (czyli *.odt, *.ods oraz *.odp) zgodne ze specyfikacją ODF 1.0. Działa z Office w wersjach 2007, 2003, XP). Konwerter bazuje na transformacjach XSL pomiędzy dwoma formatami XML. Narzędzie wymaga bibliotek .NET Framework 2.0.
BSD / Open Source #
Download wersji: dla MS Word (wer. 1.1, PL, 6,4 MB) lub dla PowerPoint (wer. 1.0, PL, 1,5 MB) lub dla Excel (wer. 1.0, PL, 1,3 MB)
lub zgłoś błąd

Sun ODF Plugin 1.1 for Microsoft Office
Dodatek dający częściom pakietu Microsoft Office - MS Word, Excel oraz PowerPoint - możliwość odczytu, edycji oraz zapisywania w zgodnym ze standardami ISO formacie Open Document Format (ODF). Rozszerzenie bazuje na technologii z pakietu Sun StarOffice i jest prosty w instalacji i użytkowaniu. Plugin pracyuje z MS Office 2007 (Service Pack 1 lub wyższy), 2003, XP oraz 2000.
Darmowy # Download (31,8 MB) lub zgłoś błąd

A jakieś działające linki? :slight_smile: Wszystko kończy się ślepym zaułkiem…
Co do działania tych wtyczek, to ja mam pojęcie na ten temat. Co mnie bardziej interesuje, to czy idzie gdzieś znaleźć to wtyczkę. Z działającego, zaufanego źródła?

Sprawdzaj ślepe linki w http://web.archive.org/