Wtyczka/plugins do Winampa

Witam. Istnieje wtyczka/plugins do Winampa, która usuwa szum z mp3? i taka która dodaje dynamiki do mp3?

Winamp już się nie rozwija.Ciężko będzie coś nowego znaleść.

Wiem, że już się nie rozwija, ale czy istniała wtyczka, która usuwa szum z mp3?

Dokładnie.
@konradpaluszek Ty dalej używasz Winamp’a? Zastąp go AIMP’'em lub innym, bo AIMP to… rosyjskie, więc nie wiem, czy teraz godne zaufania…

Co do wtyczki i szumu, to w czym konkretnie problem? Może w Audacity usunąć szum z pliku i go odtwarzać we współczesnym programie?

Winamp jest dla mnie nie zawodny.

Niby coś jest ale czy to jeszcze działa, trudno powiedzieć. Linki nie sprawdzone przeze mnie w żaden sposób.
Winamp Noise Reduction - Free Software Downloads and Reviews - Edit: to nie są wtyczki do Winamp, odpada.
Dynamic Surround - WinampHeritage.com
DSP/Effect plugins for Winamp Media Player - WinampHeritage.com

Zrozum, że ten soft nie jest rozwijany i trzeba go zastąpić, bo w której wersji Windowsa 10, czy 11 już go nie odpalisz, bo będzie za stary… Podobnie jest z aplikacjami na Androida, czy Linuxa…

Nie dodasz dynamiki do utworu, który jest skaszaniony w masteringu. To są bezpowrotnie stracone dane. Chyba że chcesz jeszcze podbić głośność, to masz do tego dedykowaną wajchę w equalizerze. O wtyczce do aktywnej redukcji szumów dla winampa nie słyszałem, ale możesz się pobawić wajchami od equalizera i wyciszyć np. te z wysokich, czy niskich częstotliwości.

Odpalam Winampa na WIN 11.

No OK, rób, jak chcesz, ale tak, jak @anon741072 napisał, nie dodasz do utworu muzycznego czegoś z niczego… Te niby surround’y, efekty 3D czy inne tego typu bajery tylko ci dodadzą echa, zniekształcą wokal itd. Zobacz sobie, ale ja bym odszumił w Audacity:

Podany powyżej przeze mnie link do odszumiania jest raczej błędny, no chyba że można wykorzystać w Winamp wtyczki do DirectX, nie znam się na tym.

To chyba się robi tak, że instaluje wtyczkę np obsługującą standard VST Top 6 Noise Reduction Plugins 2022 (And 3 Best Free Tools) i używa jej w Twoim programie. W przypadku Winamp poprzez dodatek VST Winamp Bridge - WinampHeritage.com

Z tym że w ten sposób można też użytkować AIMP (teraz nie wypada używać z jasnych powodów) czy inne aktualnie wspierane odtwarzacze. Dla przykładu Foobar foobar2000:Components/VST 2.4 adapter (foo_vst) - Hydrogenaudio Knowledgebase

niech nie kombinuje. Jeśli ma jakieś nagranie audycji czy muzyki z szumem, to niech spróbuje z Audacity. Tu mój film:

Jego jakość nie jest najlepsza, bo to jeden z pierwszych moich filmów na YT.

Wiem, że te bajery typu 3D i surroundy robią większy burdel.

Spróbuj z moim poradnikiem…
Ok. 18:40

Nie wszystkie mp3 może odtwarzać,wystarczy że będziesz miał nowsze wersje podpisów w plikach,tzw tagów.Winamp wtedy się będzie wieszał,wyrzucał błędy o uszkodzonej bibliotece.Nowsze to Foobar 2000,PotPlayer.

Może on ma same zaszumiałe utwory - wtedy kilka dni będzie poprawiał te pliki.

jedno z drugego nie wynika ^^
a Winamp będzie działać następne 100 lat, on nie chce od systemu niczego nietypowego, jedyny problem to DPI :slight_smile: