Wtyczka shockwave flash ulega awarii - powtarzający się błąd

Witam. Od pewnego czasu mam problem z wtyczką shockwave flash. Przeglądając internet, za każdym razem, na każdej stronie pojawia się komunikat “wtyczka shockwave flash uległa awari.” Próbowałem to zwalczyć - usuwałem i instalowałem od nowa Firefoxa i wtyczkę, usuwałem rejestr CCleanerem, ale nic to nie dało. Ma ktoś pomysł jak to usunąć?

 

 

Korzystam z Windowsa Visty, format kompa był niedawno robiony, przed formatem tego błędu nigdy nie miałem.

spurs3314

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Możesz zaryzykować i usunąć całkiem flasha. Aktualnie nowe mozille mają shumway do wideo, html5 na yt działa dość dobrze więc jest szansa, że obejdziesz się bez flasha od adobe.

YouTube działa, filmiki na Facebooku, czy streamy już nie.

 

Proponuje Ci uzyc przegladarki, ktora jest wyposazona w nowszy i stabilniejszy interfejs do komunikacji z Flashem (PPAPI, zamiast starego NPAPI, ktorego wciaz trzyma sie Firefox) - np. Chrome, Chromium lub Opery.

 

Ewentualnie sugerowalbym reset lub przeinstalowanie Firefoxa.

Firefox już przeinstalowywałem. Do Chrome nie trzeba instalowania żadnych wtyczek? Wydaje mi się, że Chrome też potrzebuje Flash Playera

 

Chrome oczywiscie potrzebuje Flasha (np. do uruchomienia gier flashowych) ale tak jak pisalem: Chrome, Chromium i Opera uzywaja nowoczesniejszego i ogolnie mowiac lepszego sposobu komunikowania sie z Flashem (PPAPI), wiec zapewne nie wystapi w ich przypadku wspomniany przez Ciebie problem.

 

Zdaje sie, ze Chrome ma juz zintegrowana wtyczke Flash i sam ja uaktualnia - wiec nie trzeba pobierac i instalowac Flasha samodzielnie:

https://support.google.com/chrome/answer/108086?hl=pl

W takim razie przerzucam się na Chroma :slight_smile: Dzięki za pomoc