Wtyczka uległa awarii - FF 55.0.3

(Paweł A.) #1

Cześć,
Do telewizji internetowej, używam głównie Firefoxa. Do tej pory, tv działała na tej przeglądarce. Dziś nie mogę włączyć tv internetowej, gdyż wychodzi informacja o tym, że wtyczka WidevineCdm uległa awarii. Mogę odświeżyć stronę, ale to nie pomaga.

Problem występuje tylko u mnie, czy u Was też? Dopiero co instalowałem przeglądarkę, po wczorajszej instalacji Windowsa od zera.

(Domker) #2

Widevine to gniot DRM, który jest strasznie niedorobiony. (pomijając kwestie bezpieczeństwa)
Mi się przykładowo często wiesza na Web Spotify jeżeli chcę przejść do poprzedniego utworu, pomaga tylko odświeżenie i ponowne wybranie utworu z playlisty.

Widzę, że u Ciebie jeszcze gorzej z tą wtyczką, bo całkowicie się wywala.
W takim wypadku sięgnął bym po niezabezpieczoną transmisję (chociaż za piractwem nie jestem)

Możesz spróbować jeszcze na świeżym profilu przeglądarki, czy sytuacja będzie się powtarzać. Ostatnio FF sporo zmienił pod maską i bywa, że profil z poprzedniej wersji przeglądarki powoduje problemy.

(Paweł A.) #3

Dzięki za informację. W moim przypadku, tylko odświeżenie przeglądarki pomogło. A co ciekawe, przeglądarka była instalowana na świeżym Windowsie, to i potrafił się lisek wysypać.

(Domker) #4

Rozgranicz “liska” od wtyczki, która jest tak naprawdę binarnym babolem, któremu FF przekazuje tylko parametry, a wszelkie awarie które się już dzieją w Widewine to sprawa tylko i wyłącznie twórców samej wtyczki. Dlatego nie lubię zamkniętych rozwiązań, bo tak naprawdę z punktu widzenia programisty może on tylko zastosować się do wytycznych z dokumentacji wtyczki, a już na wszelkie awarie wewnątrz niej nie ma wpływu.