Wtyczki Adobe i Shock przestały działać. Firefox


(Olejniczak Daria) #1

Witam!


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


#3

Jaki komunikat? Daj screena. Czy to samo jest we wszystkich przeglądarkach?

Wypróbuj chrome, on podobno ma wbudowanego Flasha.  ewentualnie przeinstaluj system. Raczej innej rady nie dostaniesz. :wink:


(Olejniczak Daria) #4

Na chromie działało przez chwilę, ale też później padło…a szczerze powiedziawszy wolę firefoxa…


(Semtex) #5

Nie lepiej:

 

“Wtyczka Flash Player przestała działać, Firefox/Chrome” ?

:?


(Olejniczak Daria) #6

Komunikat:

Wtyczka “Shockwave Flash” może być zajęta lub przestała odpowiadać. Można zatrzymać wtyczkę teraz lub kontynuować, aby sprawdzić, czy jej działanie się skończy.


(KAZDAN63) #7

ADOBE SHOCKWAVE PLAYER  dotyczy np. (reklama & ładowanie gry trwa : chwilę+moment) :

http://www.wyspagier.pl/alias-runner-2.htm

Bez tej wtyczki da się “żyć” .

Komunikaty te mimo , że w nazwie mają SHOCKWAVE tak naprawdę dotyczą ADOBE FLASH PLAYERA (PLUGIN lub PEPFLASHPLAYER) odpowiedzialnego za wyświetlanie głównie filmików na stronach internetowych (ale są też gry :  http://www.gry.pl/gra/bubble-machine) . Bez tej wtyczki “żyć” się nie da (choć znam takich co twierdzą , że można , ale co ta za “życie” ?) .

Słowem : ADOBE FLASH PLAYER ≠ ADOBE SHOCKWAVE PLAYER ! Tyle tytułem wyjaśnienia .

GOOGLE CHROME (używam 39.0.2171.99 ,124MB , USERDATA - 1,1MB) ma od pewnego czasu kłopoty z wbudowanym PEPFLASH PLAYEREM . Związku z powyższym wyłączyłem go (chrome://plugins/) (https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/ROZNE) , a następnie całkowicie usunąłem z komputera (folder : PEPPERFLASH) i zdałem się na ADOBE FLASH PLAYERA PLUGIN :

http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/licensing/win/install_flash_player_17_plugin.exe

 i moje kłopoty w tym zakresie stały się tylko złym wspomnieniem !

Co zrobić ze (sr)FIREFOX-em nie wiem bo nie używam tego czegoś . IE9 natomiast nie wykazuje żadnych “dewiacji” w tej materii i jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nie trzeba będzie “przeprosić się” z IE11 !

Ps. Nie mam : FLASH PLAYER UPDATE , SKYPE UPDATE , JAVA UPDATE , GOOGLE UPDATE … etc. , etc. , etc. (darmozjadów obciążających system i łącze internetowe) . To ja decyduję co , kiedy i jak zainstaluję !


(floyd) #8

Raczej nic nie da.

Jeśli chodzi o najnowszą aktualizację Firefoksa czyli bodajże z numerem 35, to odinstalowałem i zainstalowałem wersję starszą np.33 gdzie jeszcze Flash działa. Da się wówczas zainstalować wtyczkę  “Shockwave Flash” czy WMP. Wyłączyłem też automatyczną aktualizacje.


(KAZDAN63) #9

To przynajmniej jest nas dwoje . Ja sobie nie wyobrażam przy obecnym stanie rzeczy ,  abym nie miał zainstalowane w W7 PRO SP1 : .NET FRAMEWORK , JAVA , FLASH PLAYER , SILVERLIGHT , WMP PLUGIN (ewentualnie : QUICKTIME , SHOCKWAVE) . Wszystkim tym którzy “mówią” mi (GOOGLE et consortes) , że wiedzą lepiej ode mnie co mi jest potrzebne albo i nie , mówię : NIE ! Na moim komputerze  “karty” rozdaję wyłącznie ja , bo to moja własność . Mam przekonanie które graniczy z pewnością , że GOOGLE jeden monopol chce zastąpić własnym .